Зубр Європейський

Зубр Європейський

Зубр Європейський

European Bison (Wisent)

Клас: Ссавці (Mammalia)

Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)

Родина: Бикові (Bovidae)

Рід: Бізон (Bison)

Вид: Bison bonasus

Зубр європейський чи зубр – найбільша копитна тварина Європи. Зовні мають схожість з туром (Bos primigenius). Довжина тіла може сягати 3-3, 5 метрів, висота в холці до 2 метрів при вазі від 450 до 1000 кілограм. Самки в розмірах значно менші від самців. Тіло дорослої тварини покриває каштаново-коричнева шерсть. Зубри мають слабкий зір і гарно розвинений нюх та слух. Живуть 20–25 років. Народжують одне дитинча.

Зубри – травоїдні. Літом живляться зеленими частинами рослин, травою, плодами. Зимою – гілками дерев, корою, мохами та лишайниками. Зимою зубри утворюють табуни в декілька десятків голів, так тваринам легше переживати холод, а з настанням весни розбиваються на декілька груп. В дикій природі зубри живуть в змішаних і листяних лісах, лісостепах. Охоплюють території біля рік та струмків. Наразі в дикій природі зустрічаються на території України, Польщі, Білорусії. Через полювання людей за ради м’яса та шкур і вирубки лісів зубри майже зникли в природі. Завдяки зусиллям зоологів, за даними за 2015 рік, на природоохоронних територіях налічується близько 6000 голів.

Природоохоронний статус в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (Red List of Threatened Species™) – «Уразливий» (Vulnerable, VU).