Жаба помидор

Жаба помидор

TOMATO FROG
Dyscophus antongilii Dyscophus guineti
Клас: Земноводні (Amphibia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Родина: Карликові райки (Microhylidae)
Рід: Червоні райки (Dyscophus)
ПОШИРЕННЯ ендемік о. Мадагаскар
DISTRIBUTION endemic to Madagaskar island
Тривалість життя – 10-15 років
Вага 50-250 грам
ІКРА 1-1,5 тис.
Їжа м’ясоїдний/ carnivorous
Добова активність день
Жаба – помідор – ендемік північного-сходу острова Мадагаскар. Навіть у інших частинах острова її не зустріти. Хоча, в межах свого ареалу, вона доволі численна.
Довжина тіла самців 6,0 – 6,5 см, самок 8,5 – 10,5 см, маса 50 і 220 г відповідно.
Забарвлення однотонне, у самців від жовтого до буро-помаранчевого, у самок від червонувато-помаранчевого до яскраво-червоного, що нагадує стиглий помідор, через що ці жаби і отримали свою назву. Таке яскраве забарвлення попереджає потенційних хижаків про те, що ця жаба неїстівна. Шкіра жаби гладка, з двома бічними складками, під якими часто проходить темна поздовжня смуга, черевце біле. Молоді особини блідо-бурі. На передніх лапах перетинок немає, на задніх вони слабовиражені, присосок на пальцях немає.
У природі мешкає в лісах, вторинних насадженнях, чагарниках, сільських і міських садах.
Жаба-помідор це наземна риюча жаба, плаває погано. Полює із засідки, сидить на одному місці і чекає, поки повз не проповзе яка-небудь комаха.
При небезпеці зі шкіри жаби виділяється дуже липка і токсична біла речовина, здатна склеїти щелепи хижака (наприклад, змії), у людей вона може викликати алергічну реакцію.
Розмножується в болотах, ставках, канавах, на затоплених територіях, тимчасових і постійних стоячих, або дуже повільнотекучих водоймах. Розмножується цілий рік, після рясних дощів. Самці співають в канавах, болотах і дрібних водоймах, закликаючи самок до парування. У кладці 1000-1500 маленьких чорних ікринок, які плавають на поверхні води. Через 36 годин з них вилуплюються пуголовки. Вони харчуються фільтруючи воду, отримуючи з неї поживні речовини необхідні для росту і розвитку. Досягають розмірів дорослих жаб і стають статевозрілими менш ніж за рік. Живуть більше 10 років.