ЄНОТ-ПОЛОСКУН

ЄНОТ-ПОЛОСКУН

ЄНОТ-ПОЛОСКУН

 

NORTHERN RACCOON

 

Клас – Ссавці (Mammalia)

Ряд – Хижі (Carnivora)

Родина – Єнотові (Ракунові) (Procyonidae)

Рід – Єнот (Ракун) (Procyon)

Вид – Procyon lotor

 

Природній ареал єнота – полоскуна це Північна Америка (за винятком частини Скелястих гір та пустель) та Центральна Америка (до північної Панами). Вони були завезені в деякі райони Азії та Європи і швидко поширились на цих територіях. Єнот-полоскун досить поширений і має здатність пристосовуватись до людського середовища, в зв’язку з чим його популяція, ймовірно, буде збільшуватися, особливо в приміських районах. 

 

Найбільш характерні зовнішні риси єнота – це його чорна маска через очі і кущистий хвіст з чорними кільцями. Забарвлення від сірого до червонувато -коричневого. Вага єнота від 4 до 15 кг. Довжина тіла від 60 до 95 см. Довжина  хвоста від 20 до 40 см.

 

Це одиночні тварини, активні ввечері та вночі. Тривалість життя від 10 до 15 років. Самки народжують від 3 до 7 дитинчат, вагітність триває 2-2,5 місяці. Єноти всеїдні тварини, споживають фрукти, горіхи, комах, дрібних ссавців, пташині яйця та пташенят, яйця плазунів, жаб, риб, водних безхребетних, черв’яків та людські відходи. 

 

Видове ім’я «lotor» з перекладі з латинської означає «той, що пере», тому назва виду – єнот-полоскун.  Останнім часом стало популярним утримувати маленьких єнотів в якості домашніх любленців, однак коли вони виростають то приносять багато збитків помешканню.