Як правильно підтримувати птахів узимку (частина 3)

Як правильно підтримувати птахів узимку (частина 3)

Важливою частиною зимової підгодівлі є турбота про водоплавних птахів.

Самотній лебідь у крижаній воді частіше викликає бурхливі співчуття. Проте, щоб ви знали, це нормальне явище і втручатися не варто. Навпаки, ваші спроби спіймати лебедя призведуть до того, що він буде змушений шукати інше місце. А в умовах короткого світлового дня це досить небезпечно. Птах може втратити сили, але так і не знайти нове місце. Не забувайте також, що лебеді – доволі сильні істоти, тому при спробах вилову ви самі маєте ризик отримати серйозні травми.

Але що ж буде, коли водойма замерзне? Птахи краще знають куди їм мігрувати (звісно ж, туди, де тепліше), або вони віддадуть перевагу лишитися.

А втім, не хвилюйтеся! Усі водоплавні птахи мають шар теплого пуху, який надійно захищає від холоду. Навіть якщо водойма замерзне, вони можуть спати на крижаній поверхні, сховавши лапи в пух. Пам’ятайте, якщо птах не травмований, може літати, не вмерз у кригу, допомога йому не потрібна!

Але можна хоч якось підтримати водоплавних птахів, які залишилися на зиму в наших краях? Так, однак, зі здоровим глуздом!

Наприклад, годувати хлібом водоплавних птахів НЕ МОЖНА, і це важливо пам’ятати! Хоча лебеді та качки харчуються рослинною їжею, хліб викликає в них бродіння, яке не призведе до миттєвої загибелі, одначе може спричинити виникнення хронічних хвороб травної системи та зниження імунітету. Звичний раціон цих птахів складається з водної рослинності та її мешканців: дрібних молюсків і ракоподібних. А підгодовувати можна злаками (пшеницею, ячменем, вівсом й вівсяними пластівцями, та кукурудзою), а також подрібненою морквою, колотим горохом, шкаралупою яєць.