Всесвітній День Слона

Всесвітній День Слона

30 листопада – Всесвітній День Слона, який ще називають Слоновін. Цей день нагадує людству про проблеми найбільшого в світі ссавця суходолу.

Слони є одними з найрозумніших тварин. Вони здатні відчувати людські емоції – радість, сум, цікавість та навіть співчуття і тугу при втраті членів групи. Слони мають відмінну пам’ять, здібні до навчання та легко освоюють знаряддя праці. На жаль, ці розумні велетні потребують охорони, адже їм загрожує браконьєрській промисел слонової кістки, вирубування лісів, забруднення довкілля пластиком, нестача води тощо.

А ще слонів безжально експлуатують в цирках та комерційних тур.центрах, використовують на важких роботах, як тягловий транспорт.

Заради порятунку цих прекрасних створінь в Азії та Африці створюють реабілітаційні центри, де, зокрема, опікуються малюками, матері яких загинули від рук браконьєрів. Основна мета центрів – повернення слонів в дику природу. І в цій роботі їм допомагають наукові установи та світова мережа зоопарків. Окрім безпосереднього розведення слонів, зоопарки за допомогою науковців досліджують поведінку та фізіологію слонів, надають зоологічні та ветеринарні рекомендації щодо збереження цих неймовірних істот.

Сподіваємось, що колись День Слона буде просто приємним святом, а не днем тривоги за долю слонів!