Всесвітні дні води та лісів

Всесвітні дні води та лісів

21-22 березня ми відзначаємо Всесвітні дні води та лісів, щоб згадати про їх цінність й необхідність збереження. Неможливо уявити собі дику природу без води та лісу. Адже ліси є легенями нашої планети, а вода – основою життя.

Ліси є наземною екосистемою, де рослини, тварини, ґрунти і мікроорганізми тісно пов’язані між собою. Ліси займають близько 30% суші Землі, а у нашій країні – близько 16% території. Вони вражають своєю різноманітністю: від тропічних дощових лісів біля екватору до тайгових навколо полюсів, від хвойних на Поліссі та у високогір’ї Карпат, до мішаних та широколистяних лісів у центральній Україні.

В українських лісах водяться кабани, олені, ведмеді, зубри, лісові коти. Річки та озера є домівкою для гусей, качок, лебедів, казарок, різноманітних риб та черепах. Всіх цих тварин сьогодні можна побачити у Київському зоопарку. Крім того, в нашій зооколекції представлені лісові та навколоводні мешканці з різних куточків земної кулі: амурський тигр з тайги, єнот з північноамериканських лісів, бурий ведмідь з гірських лісів Киргизстану та сотні інших чотирилапих, пернатих і лускатих створінь.

Також на території зоопарку постійно мешкають дикі тварини: білки, синиці, сойки, дрозди, галки, граки, омелюхи. У наших вольєрах створені умови, наближені до природних – із ґрунтом, деревами, водоймами, пеньками та купами хмизу. Тому тварини поводяться природно, і може знадобитися час, щоб розгледіти їх серед кущів. Справжніми експертами з маскування є наші європейські рисі, адже особливе забарвлення хутра робить їх непомітними на фоні листя та дерев.

Завітайте до нас, щоб познайомитись ближче!