Відтворення фігур зубра та левів

Відтворення фігур зубра та левів

Тривають заключні роботи біля сучасного входу в столичний зоопарк. Біля нього вже з’явились величні фігури жирафа та зубра. А незабаром додасться скульптурна композиція левів.

Часто нам задають питання: що ж буде зі старими скульптурами?

Фігури зубра та левів були виготовлені понад 50 років тому ще за радянських часів відомим київським скульптором-анімалістом Юрієм Рубаном з бетону. Нажаль, цей матеріал виявився недостатньо стійким і з часом піддався руйнуванню. Через що скульптури декілька разів ремонтували, в тому числі без участі самого автора. В результаті цього славетні витвори втратили свою автентичність. Останньою спробою врятувати пам’ятники було виготовлення мідного покриття, яке захистило бетон від остаточної руйнації.

Не випадково з питань відновлення композиції звернулись до доньки відомого скульптора – заслуженого художника України, скульпторки Олександри Рубан. Саме їй належать авторські права та саме в неї зберігаються креслення та моделі первинного задуму великого митця – Юрія Рубана.

Нажаль, багаторічна корозія та невдалі спроби ремонту не тільки змінили зовнішній вигляд скульптур, але й призвели до їх аварійного стану. Тож Олександра відразу попередила нас, що старі фігури не мають шансу на відновлення. Більш того, вони можуть скоро просто розсипатись, що і підтвердилось під час перенесення.

Наразі вдалось демонтувати обидві композиції зберігши їх мідну обшивку. Тепер розглядається питання щодо можливості їх відтворення.

Київзоо завжди радий гостям та відкритий до спілкування!