ВЕДМІДЬ БУРИЙ
ВЕДМІДЬ БУРИЙ
BROWN BEAR
Клас – Ссавці (Mammalia)
Ряд – Хижі (Carnivora)
Родина – Ведмедеві (Ursidae)
Рід – Ведмідь (Ursus)
Вид – Ursus arctos
Ареал бурого ведмедя – найбільший серед усіх видів ведмедів у світі. Вони зустрічаються у локалізованих популяціях у Східній та Західній Європі, у Північній Азії, частинах Гімалайських гір та на о. Хоккайдо в Японії. У Північній Америці бурі ведмеді зустрічаються на заході Канади, на Алясці, а також США, у штатах Вайомінг, Монтана, Айдахо та Вашингтон. Бурі ведмеді проживають у різних природних середовищах: від високогірних лісів до відкритих лук та узбережь. В Україні вид зберігся лише в регіоні Карпат, чисельність не перевищує 300 особин.
Довжина тіла ведмедів від 1 до 3 м, висота в плечах від 90 до 150 см. Вага може сягати від 100 до 700 кг. Хутро темно – коричневе, але варіюється від кремового до майже чорного. Ведмеді всеїдні тварини, в основному споживають рослинну їжу, комах, рибу та дрібних ссавців. В деяких регіонах вони навіть полюють на копитних. Період добової активності ведмедів – ранок та вечір.
У більшості випадків бурі ведмеді живуть самостійно, за винятком самок з дитинчатами. Тривалість життя ведмедів від 20 до 35 років. Самки народжують від 2 до 4 ведмежат (найчастіше 2), вагітність триває 6-8 місяців. Бурі ведмеді копають барлоги для зимової сплячки, під час якої самки народжують ведмежат (січень – березень). Ведмежата залишаються з матір’ю до віку 2,5 років.
Що найбільше загрожує бурим ведмедям?
- нелегальне трофейне полювання;
- конфлікт «людина-ведмідь» (конфлікти між ведмедями та пасічниками)
- деградація природних середовищ існування;
Ведмідь бурий охороняється відповідно до:
- Додатку II Конвенції CITES (Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення);
- Додатку II Бернської конвенції (Конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі);
- Додатків II і IV Оселищної Директиви ЄС;
- Червоної Книги України