Варан нільський

Варан нільський

Варан нільський
Nile monitor
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Родина: Варанові (Varanidae)
Рід: Варан (Varanus)
Вид: Varanus niloticus
Нільський варан- ящірка, яку можна зустріти майже по всій Африці, за винятком безводних пустель на півночі, південному та північному сході. В довжину ця ящірка може сягати 2 м і важити до 10 кг, але такі екземпляри зустрічаються рідко. Нільський варан, на відміну від інших варанів зоопарку, тісно пов`язаний з водою і рідко покидає береги річок та озер, біля яких живе. Їжею варанам слугують наземні та водні тварини, включаючи комах, молюсків, крабів, жаб, ящірок, змій, дрібних ссавців. Нільські варани можуть поїдати, навіть, дрібних крокодилів та розкопувати крокодилячі кладки!
Розмноження співпадає з періодом дощів, після парування самка відкладає від 40 до 60 великих яєць, розміщуючи їх, як правило, у гніздах термітів. Після вилуплення молоді варани, зазвичай, самостійно вибираються із термітника, розмочуючи його глиняні стінки рідиною, яка міститься у яйцях.
Ящірка активна вдень. В природі варан може жити 10-20 років. Завдяки смачному м`ясу він повсюдно є об`єктом полювання місцевих жителів.