УССУРІЙСЬКИЙ БІЛОГРУДИЙ ВЕДМІДЬ

УССУРІЙСЬКИЙ БІЛОГРУДИЙ ВЕДМІДЬ

УССУРІЙСЬКИЙ БІЛОГРУДИЙ ВЕДМІДЬ

 

MANCHURIAN (USSURI) BLACK BEAR

 

Клас – Ссавці (Mammalia)

Ряд – Хижі (Carnivora)

Родина – Ведмедеві (Ursidae)

Рід – Ведмідь (Ursus)

Вид – Ursus thibetanus

Підвид – Ursus thibetanus ussuricus

 

Уссурійський білогрудий ведмідь це підвид білогрудого (гімалайського) ведмедя. Назва походить від р. Уссурі на Далекому Сході. Поширений у Південному Сибіру, північно-східному Китаї та на Корейському півострові. В Південній Кореї його називають маньчжурським ведмедем. Це найбільший представник серед підвидів, має характерний кремовий або білий комір у формі місяця та більші вуха порівняно з іншими підвидами.

На відмінну від бурого ведмедя, веде напівдеревний спосіб життя — на деревах він здобуває корм, там же рятується від ворогів. Активні переважно зранку та ввечері. Вага ведмедя від 70 до 150 кг. В основному харчується рослинною їжею: рослинами, кореневищами, горіхами, тощо. Крім цього, споживають комах, яйця птахів, дрібних ссавців, також можуть харчуватись мертвими рештками.

Ці ведмеді одиночні тварини, вважається що вони надзвичайно агресивні по відношенню до людей. Взимку впадають у сплячку, яку проводять у барлозі. Тривалість життя – 25-30 років. Самки народжують від 1 до 2 ведмежат взимку, вагітність триває 7-8 місяців.

Що найбільше загрожує уссурійським білогрудим ведмедям?

  • деградація природних середовищ існування;
  • нелегальне трофейне полювання;
  • конфлікт «людина-ведмідь» 

Статус у Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (Red List of Threatened Species™) – «Уразливий» (Vulnerable, VU).