Слон Індійський

Слон Індійський

Слон Індійський

Asian Elephant

Клас: Ссавці (Mammalia)

Ряд: Хоботні (Proboscidea)

Родина: Слонові (Elephantidae)

Рід: Слон (Elephas)

Вид: Elephas maximus

Індійський слон – живе у світлих лісах з густим підліском. Він трохи менший, ніж африканський і має зазвичай більш лагідний характер. Індійських слонів здавна використовували в господарстві, як: тяглову силу, на полюванні, в бойових діях, державних та храмових церемоніях. Незважаючи на великі розміри, слони ходять майже безшумно: на ногах вони мають пружні подушки, що розширюються, коли слон наступає на них.

Слони ростуть протягом всього життя, тому найкрупніша особина є водночас і найстаршою. Слони –  соціальні тварини. Самці і самки, крім шлюбного періоду, тримаються окремо. Стадо має постійний склад, всі члени групи тісно пов’язані один з одним. У заростях, де члени стада можуть розгубитись, слони постійно перегукуються між собою. Новонароджене слоненя не може вставати на ноги перші години свого життя, тому мати разом з іншими самками весь час охороняє його. Слони – єдині тварини, що мають ритуал поховання своїх родичів.

Природоохоронний статус в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (Red List of Threatened Species™) – «Зникаючий» (Endangered, EN).