Щорічна конференція ЄАЗА

Щорічна конференція ЄАЗА

Нещодавно в зоопарківскій сфері відбулась значна подія – щорічна конференція Європейської Асоціації зоологічних парків та акваріумів (ЄАЗА). Цього року всі зустрічались онлайн. Проте це не завадило почути один одного, дізнатись новини та планувати роботу.
Що найголовніше? ЄАЗА приєдналася до Глобальної коаліції захисту біорізноманіття, ініціативи Європейської комісії з підвищення обізнаності про втрату біорізноманіття та її руйнівний вплив на екосистеми планети Земля.
ЄАЗА буде поглиблювати співпрацю з науковими та природоохоронними інституціями, що спеціалізуються на науковій діяльності та просвіті. У виступах неодноразово підкреслювалась необхідність працювати на глобальному рівні – здійснювати наукові дослідження, проекти з реінтродукції рідкісних видів тварин, боротись з жорстокістю по відношенню до тварин, з контрабандою та торгівлею рідкісними видами. І що важливо, постійно координувати свою роботу з колегами на європейському рівні, аби досягнути найвищої ефективності.
Київський зоологічний парк є частиною професійного співтовариства і Кандидатом в члени ЄАЗА. Ми розділяємо цінності ЄАЗА. Саме тому ми розвиваємо проекти з реінтродукції в природу таких рідкісних видів, як хом’як європейський, ховрах європейський, лелека чорний та різних видів рукокрилих. Ми створили перший в країні Центр відновлення рідкісних видів. Наші спеціалісти працюють в робочих групах Міжнародного Союзу охорони природи (IUCN). Ми досліджуємо популяції рідкісних тварин в заповідниках та національних парках, аби розробляти рекомендації з охорони видів.
Згадка зоопарків в оновленій Стратегії Збереження Біорізноманіття Європейського союзу підкреслює ключову роль таких установ, як наша. І наша задача – розвиватись і працювати на гідному європейському рівні, реалізуючи свій потенціал.
______________________________________
Європейська асоціація зоопарків та акваріумів (англ. EAZA, European Association of Zoos and Aquaria) — організація, що об’єднує зоопарки та акваріуми спочатку Європи, а пізніше і інших країн. Налічує 340 членів з 41 країни світу. Створена у 1992 році. Члени асоціації працюють в Австрії, Бельгії, Хорватії, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Угорщині, Ірландії, Ізраїлю, Італії, Казахстані, Кувейті, Латвії, Литви, Люксембурзі, Нідерландах та інші країнах.
Офіційний сайт ЄАЗА: https://www.eaza.net/