Шетлендский поні

Шетлендский поні

Шетлендський Поні

Shetland pony

Клас: Ссавці (Mammalia)

Ряд: Непарнокопитні (Perissodactyla)

Родина: Коневі (Equidae)

Рід: Кінь (Equus)

Вид: Equus caballus caballus

Шетлендські поні – одна з найбільш низькорослих порід (висота в холці 75-107 см). Дана порода формувалася досить довго, так як тварини жили на Шетлендських стровах в суворих кліматичних умовах з бідною рослинністю влітку та глибоким снігом взимку. Саме такі умови сформували основні характеристики породи – ці коні маленькі, з міцною конституцією та густою пухнастою шерстю. В цілому, конячки цієї породи скоріше схожі на маленьких ваговозів.

До XIX століття проводилось чистопородное розведення, а в середині XIX століття ці поні поширилися на території Англії та Шотландії, і в цей час розпочалось розведення змішаних порід.

Завдяки маленьким розмірам та здатності перевозити значні вантажі, шетлендських поні використовували для робіт у шахтах. Уже в 1931 році, на території США налічувалося приблизно 16 тисяч представників шетлендської породи.

В даний час шетлендські поні не використовуються для важких робіт, і є спортивними і прогулянковими кіньми. Поні широко використовуються в найрізноманітніших галузях, але головна це дитячі кінноспортивні клуби. Їзда верхи на поні мінімізує ризик отримання травм, тому діти можуть навчатися верховій їзді на поні починаючи з 4 років.