Ропуха щитоголова

Ропуха щитоголова

CUBAN TOAD
Peltophryne peltocephala
Клас: Земноводні (Amphibia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Родина: Ропухи (Bufonidae)
Рід: Карибські ропухи (Peltophryne)
ПОШИРЕННЯ ендемік о. Куба
DISTRIBUTION endemic to Cuba island
Тривалість життя – 5-10 років
Вага 50-70 грам
ІКРА 2,5-3 тис.
Їжа м’ясоїдний/ carnivorous
комахоїдний/insectivorous
Добова активність день
Щитоголова, або щитова ропуха – найбільший вид роду карибських ропух, довжина тіла тварини до 17 см. Дорослі жаби забарвлені неяскраво і мають дуже великі отруйні залози по бокам голови.
Череп має ту ж довжину, що і ширину, містить деякі унікальні остеологічні особливості (потовщена дермальная тканина, що покриває рило і зазвичай окостеніння пари носових кісток, і з’єднання лускатої і верхньощелепної кістки). Вважається, що ці ознаки відрізняють карибських жаб від інших представників родини.
Спина у них коричнева або червонувато-коричнева з жовтими смужками, покрита низькими, округлими горбками. Верх голови рівномірно коричневого кольору, з кремовим підборіддям і нижньою губою. У самців є шлюбні нарости на пальцях.
Ареал проживання щитоголової ропухи – Великі Антильські острови (Куба, Ісла-де-Ювентуд, Еспаньйола, Пуерто-Ріко).
Ці амфібії ведуть виключно нічний спосіб життя, Вдень ропуха ховається під камінням, в тріщинах грунту, дренажних трубах, під стовбурами пальм і сміттям.
Раціон, в основному, включає в себе перетинчастокрилих комах (особливо мурах) і жуків, хоча поїдає і інших тварин, наприклад, павукоподібних і ракоподібних. У природі харчуються всіма доступними наземними формами безхребетних: комахами, хробаками, молюсками. Великі екземпляри охоче поїдають гризунів і ящірок.
До розмноження ропуха приступає в кінці посушливого періоду. Самці можуть закликати самок кваканням як на суші, так і у воді. Вкрай невимогливі до місць нересту-ікрометання відбувається в калюжах, ставках і струмках.
Можуть роздуватися, щоб відлякати хижаків.
Тривалість життя – 20-30 років.