Ропуха колорадська
COLORADO RIVER TOAD
Incilius alvarius
Клас: Земноводні (Amphibia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Родина: Ропухові (Bufonidae)
Рід: Коста-ріканські ропухи (Incilius)
ПОШИРЕННЯ Південний-Захід США, Північна Мексика
DISTRIBUTION Southwestern USA, Northern Mexico
Тривалість життя – 5-10 років
Їжа м’ясоїдний/ carnivorous
Добова активність ніч
Дорослі особини можуть сягати розмірів більше 19 см в довжину і важити більше 900 г. Молоді колорадські річкові ропухи зовсім малоподібні до дорослих, і їх часто плутають з Bufo punctatus (Червоноплямиста ропуха).
Населяє південний схід Каліфорнії, південну частину Арізони, південний захід Нью-Мексико (США), а також в північно-західній Мексиці. Ці ропухи живуть в посушливих регіонах і адаптовані до виживання в умовах пустелі.
У природі ропуха поїдає дрібних гризунів, дрібну рибу, пуголовків, комах та інших жаб меншого розміру,. Веде нічний спосіб життя. Під час полювання колорадська річкова ропуха сидить абсолютно нерухомо, за винятком швидких рухів одного пальця на нозі – таким чином вона приманює деяких комах, імітуючи їх здобич.
Ропухи великі, рухаються дуже незграбно. Потурбовані ропухи можуть швидко бігати не властивим амфібіям галопом, що дивує більшість спостерігачів.
Колорадська річкова ропуха має погану славу завдяки відкриттю галюциногенних властивостей виділень з її залоз. Отрута ропухи (субстанція, схожа на молоко) досить сильна для того, щоб вбити кішку або невелику собаку. В великій кількості отрута небезпечна і для людини.
Колорадська ропуха розмножується незалежно від кількості опадів, але найбільша кількість спаровувань відбувається зазвичай після сильних злив в липні і серпні. Ікра колорадських ропух укладена в довгі прозорі шнури, кожен з яких містить одну або дві «нитки» чорних ікринок, кількість яких може доходити до
5-8 тисяч. При 29°С з ікри менш ніж через 20 годин з’являються пуголовки.
Пуголовки починають вільно плавати і харчуватися протягом 40 годин (у цей момент вони все ще мають зовнішні зябра). Протягом наступних 24 годин зовнішні зябра повністю зникають, і починаються внутрішні зміни. Метаморфоз може відбутися протягом 14 днів після відкладання ікри. До моменту метаморфозу пуголовки повинні досягти розміру 4-5 см, але, на відміну від інших видів, пуголовки колорадської річкової ропухи мають короткий хвіст і об’ємне, широке тіло. Плями на спині з’являються ще до того, як передні лапи остаточно сформувалися. Маленькі ропухи, зазвичай, мають розмір 1,5-2,5 см по тілу, але вони дуже широкі, в довжину майже такі ж, як в ширину! Після того, як хвіст повністю розсмоктується, ропухі відправляються на пошуки їжі.
Тривалість життя – до 15 років.