РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД СПЕЦІАЛІСТІВ КИЇВЗОО ЩОДО ЗАХИСТУ ТВАРИН ВІД СТРЕСУ ЧЕРЕЗ ОБСТРІЛИ ТА БОМБАРДУВАННЯ

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД СПЕЦІАЛІСТІВ КИЇВЗОО ЩОДО ЗАХИСТУ ТВАРИН ВІД СТРЕСУ ЧЕРЕЗ ОБСТРІЛИ ТА БОМБАРДУВАННЯ

Птахи

Заздалегідь заберіть з клітки зайве, що може травмувати птаха. Мають лишатись присади, годівниця, напувалка. Під час авіа нальоту слід перенести клітку у найбільш тихе приміщення (комора, туалет, ванна кімната тощо). Увімкніть світло, аби птах міг бачити знайомі предмети та присади. Спілкуйтесь з птахом звичайним спокійним голосом. Не міняйте у тварини клітку! Їй потрібна знайома обстановка, знайомі запахи.

Рептилії (черепахи, змії, ящірки)

За даних обставин, коли у населених пунктах можливі перебої з електроенергією, теплом, коли важко замінити чи відремонтувати обладнання, найкраще поступово перевести тварин у стан зимівлі. Це зупинка годування, а після очистки кишківника – поступове зниження температури. Попередньо уважно вивчіть з відкритих джерел відповідні інструкції стосовно саме вашого виду рептилій.

Переважна кількість рептилій зможе провести у такому стані місяць без жодних наслідків. Та навіть два місяці майже без наслідків.

Коти та собаки

Спілкуйтесь з тваринами. Підтримуйте тактильний контакт. В разі, якщо тварина надмірно стресує, застосовуйте ветеринарні заспокійливі препарати. Якщо ветеринарних препаратів немає у доступі, можна використовувати препарати зі звичайної аптеки:

Гебапентин (10-30 мл на 1 кг ваги тварини);

Гідазепам (таблетку 0,05г для великого собаки, таблетку 0,02г – для середнього, ¼ таблетки 0,02г – для кішки або малого собаки, як чихуахуа);

Корвалтаб (1 таблетка на кожні 10 кг ваги тварини);

Корвалол (1 крапля на кожен кг ваги тварини).

Не перегодовуйте тварин, слідкуйте за їх раціоном та станом, адже стрес швидко позначається на шлунково-кишковому тракті тварини.

Дрібні ссавці (хом’яки, щурі, морські свинки тощо)

Перемістіть тварин у найтихіше закрите приміщення в домі. Можете укутати клітку тваринки пледом, але не в якому разі не плівкою чи цупкою тканиною, адже тварині потрібен кисень. Менше беріть тварину на руки, аби зменшити її збудження. Не міняйте у тварини клітку! Їй потрібна знайома обстановка, знайомі запахи.

Бережіть себе та своїх близьких!

Разом ми сильні! Слава Україні!