Полоз маїсовий

Полоз маїсовий

RED CORNSNAKE
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Родина: Вужеподібні (Colubridae)
Рід: Pantherophis
Pantherophis (Elaphe) guttatus
ПОШИРЕННЯ Схід та південний-схід США
DISTRIBUTION East and South-East Of the USA
Тривалість життя – 5-10 років
Вага 0,5– 1 кг
КЛАДКА/CLUTCH 10-30
Їжа м’ясоїдний/ carnivorous
Добова активність ніч, сутінки
Маїсовий полоз – одна з найкрасивіших неотруйних змій Північної Америки. Довжина тварини може досягати 1,2-1,8 метрів. У забарвленні спостерігається велика різноманітність, особливо з урахуванням проведеної селекції. Забарвлення помаранчеве з чорними смугами, які оточують червоні плями. Черево має сітчастий біло-чорний малюнок.
Вважається, що ювенільного (дитячого) забарвлення у маїсового полоза немає. Однак, це не завжди так. Малюнок з віком не змінюється, а колір з часом змінюється.
В природі змія мешкає на південному сході США – від штату Нью-Джерсі до Флориди і на захід до Техасу.
Змії населяють зарослі поля, лісові галявини, дерева, закинуті будівлі і ферми. Як правило, полози живуть на землі, але можуть підніматися на дерева, скелі та інші височини.
Маїсовий полоз найбільш активний вночі і в перші години світанку. День проводить в укриттях. Добре лазить по деревах і чагарниках.
Дорослі змії полюють на землі, поїдаючи дрібних гризунів і птахів, молоді змії полюють на дрібних безхребетних, гризунів, ящірок і деревних жаб.
Маїсовий полоз відкладає яйця. У кладці зазвичай 12-25 яєць. Тривалість інкубації (при температурі 24-28°С) – 60-70 днів.
Новонароджені полози мають довжину 20-24 см, до своєї першої линьки молодь не харчується.
Середня тривалість життя 9-10 років.