Вперше за історію громадських проектів з природо-охоронного та екологічного напрямків відбулась подія, яка варта окремої уваги. Очільник Межигірського притулку для лебедів, провідний біолог Київського зоопарку Сергій Григор’єв став лауреатом Першої Всеукраїнської зоозахисної премії 2022.
Притулок був створений у 2016 році. Зараз там знаходиться на реабілітації 33 лебедя. Головна мета – повернення птахів у природу та надати прихисток скаліченим особинам.
Загалом за цей час через Межигірський притулок для лебедів пройшло 120 птахів, які потерпали від хвороб, травм та жорстокого поводження.
Велика подяка Київській Команді порятунку тварин, та особисто її засновнику Михайлу Сторожуку, який до речі свого часу був юннатом Київського зоопарку. Небайдужим українцям та друзям із за кордону.
Постраждалі птахи отримують необхідний ветеринарний огляд та лікування у ветклініці нашого зоопарку, рекомендації щодо подальшої реабілітації від орнітологів та науковців зоопарку та направляються до притулку для подальшого відновлення та проходження карантину. Для цього у Притулку облаштовано 4 просторі вольєри.
Подальша реабілітація відбувається у напіввільному утриманні на 7 штучних водоймах, де навіть взимку є відкрита вода для вільного плавання та кількох гектарах пасовищ, де птахи можуть самостійно харчуватися.
Пишаємось колегою та віримо у нашу благородну справу!
__________________________________
☝️ 🦢💚 А для всіх поціновувачів цих прекрасних білих птахів нагадуємо рекомендації від наших спеціалістів, щодо допомоги лебедям взимку:
Якщо взимку ви побачили лебедів на водоймі – не слід здіймати галас. Ці птахи зазвичай зимують на території України, де є відкрита вода. Вони тримаються групами та перелітають на інші водойми.
У більшості випадків вони не потребують допомоги. Звертати увагу потрібно на лебедів, що тримаються окремо, або тих що не активні, багато сплять, сховавши голову під крило, а також тих, які мають явні фізичні травми, порання. Або мають на собі інородні предмети, які заважають їм харчуватися та рухатися.
З приводу таких птахів радимо звертатися до Київської Команди порятунку тварин, які з власного досвіду оцінять ситуацію. І при потребі відловлять та передадуть птаха до Межигірського притулку для лебедів.
⬇️ Якщо Ви все-таки вирішили допомогти лебедю, то треба це робити ПРАВИЛЬНО:
❌ ❗️ Не намагайтеся нагодувати птаха хлібо-булочними виробами!
✔️ ГОДУВАТИ ТІЛЬКИ ЦІЛЬНИМ ЗЕРНОМ – пшеницею, кукурудзою або вівсом.
Їжу потрібно розсипати вздовж лінії води, так лебедям буде комфортно харчуватись.