Переїзд Тоні

Переїзд Тоні

В червні 2017 року в Київському зоологічному парку відбулась важлива подія. 43-річний самець горили рівнинної Тоні був переведений до нового вольєру на Острові звірів. Також був проведений ретельний ветогляд із залученням фахівців Інституту досліджень в зоологічних парках та дикій природі ім. Лейбніца

(Берлін, Німеччина). Тоні – єдиний представник виду західна рівнинна горила Gorilla gorilla gorilla і горил в цілому в Україні. Тож досвід, набутий нашими фахівцями є унікальним.

Було проведено преанестетичне дослідження, що включало загальний огляд та фіксацію параметрів, що були доступні візуально. Потім застосували загальну імобілізацію. Реакції тварини були нормальними. Процес відбувався безпечно. Під загальною анестезією Тоні був перевезений до місця огляду, де встановили усе необхідне обладнання для ветеринарної роботи такого масштабу. Ветеринарам знадобились спеціальні носилки для тварин вагою до 500 кг.

Метою огляду були наступні дослідження:

Аналіз крові (загальний, розгорнутий біохімічний)

Серологічні тести

Повна перевірка загального стану та зважування

УЗІ

Кардіограма

Біопсія сечового міхура

Біопсія шкіри

Рентгенологічні дослідження

Вага Тоні склала 235 кг. В природі самці горили важать 150 – 209 кг.

Результати серологічних тестів на гепатит А, гепатит В, гепатит С, герпес, токсоплазму гондії, мікобактерії туберкульозу та HIV1/2 були негативними.

Аналізи крові та сечі показали загалом нормальну картину з огляду на вік тварини. Значних патологічних змін не виявлено.

Рентгенографія показала: суглобні поверхні кінцівок без істотних змін.

Ехокардіографічне дослідження не виявило пошкоджень. Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини не виявило будь-яких патологічних змін.

Тварина загалом в доброму стані. Особливо зважаючи на дуже похилий вік.

Серед рекомендацій було запропоновано деякі зміни в раціоні, аби підтримати фізіологічний метаболізм кальцію. А також регулярний аналіз крові, для чого був би бажаний спеціальний медичний тренінг тварини. Звичайно в рамках можливого.

Зразки біологічного матеріалу (біопсія шкіри) були передані до Інституту досліджень в зоолоігчних парках та дикійї природі ім. Лейбніца для створення кілткових культур та генетичного банку в рамках науково-дослідної Програми з досліджень Людиноподібних приматів (Great Ape Research Programme). Подібна колаборація нашого Відділу наукових досліджень з провідними науково-дослідними установами західної Європи також стала важливим щаблем для підвищення рівня наукової роботи Київського зоологічного парку.

Ветеринарія в зоологічних парках має критичне значення для збереження резервних популяцій рідкісних видів ex situ та для оптимізації умов утримання диких тварин в зоологічних колекціях. Робота з людиноподібними приматами вважається однією з найскладніших та такою, що потребує високої кваліфікації і значного досвіду. Тож Київський зоологічний парк ще раз висловлює вдячність усім фахівцям – іноземним та вітчизняним, що долучились до події і сподівається і надалі покращувати свій рівень у зоопарківській справі задля збереження біологічного різноманіття.