Пелікан Рожевий

Пелікан Рожевий

  1. Пелікан Рожевий
  2. Great white pelican

Клас: Птахи (Aves)

Ряд: Пеліканоподібні (Pelecaniformes)

Родина: Пеліканові (Pelecanidae)

Рід: Пелікан (Pelecanus)

Рожевий пелікан- один з найбільш красивих видів веслоногих птахів. У дорослому вигляді вони мають чудове рожеве забарвлення пір`я. Чорні махові пір`я відмінно відтінюють основне забарвлення. На голові птаха- хохолок із декількох загострених пір`їв. Молоді птахи сірувато- блакитні. Цей пелікан- одна з перлин дельти Дунаю та Південної України, де зустрічається у заболочених місцях, невеликих озерах та лиманах. Пелікан живе колоніями по декілька десятків особин, які разом гніздяться та харчуються. Пелікани дуже добре плавають. Але не можуть пірнати, тому виловлюють рибу лише з поверхні. Рожеві пелікани часто ловлять рибу разом, заганяючи її на мілину хлопанням крил.

Поширення: Мешкає у Південно- Східній Європі, Африці, Азії

Тривалість життя: 10-15 років.

Вага: 7-12 кг.

Розмноження:Гніздо самець та самиця будують разом та дуже швидко. Самка щороку відкладає 1-3 яйця які насиджує 33 дні. Пташенят пелікани годують напівперетравленою рибою, яку відригують у горловий мішок.

Живлення: Рибоїдний птах.

Природоохоронний статус: Рожевий пелікан має міжнародний статус найменшої загрози. В Україні занесений до Червоної книги. Зараз вид налічує близько 18 000 особин.