Павіан анубіс

Павіан анубіс

ПАВІАН АНУБІС

ANUBIS BABOON

(OLIVE BABOON)

Papio anubis

Клас Ссавці

Ряд Примати

Родина Мартишкові

Рід Павіани

Павіан анубіс, що мешкає в Центральній Африці, отримав свою назву через зовнішню схожість з давньоєгипетським богом Анубісом, якого зображували у вигляді чоловіка із головою собаки. Один з найрозповсюдженіших видів серед павіанів, населяє місцевості, досить різноманітні за умовами існування. Це можуть бути і напівпустелі, і савани, і чагарники, і скелясті пагорби. Але, найчастіше цей вид зустрічається в лісах.

Мешкають павіани великими зграями – до 200 осіб, та найчастіше в зграї від 20 до 80 павіанів, яких очолює найбільш сильний та агресивний альфа-самець. Його легко відрізнити за поведінкою, розмірами та своєрідною «гривою», притаманною лише самцям.

Харчуються павіани в залежності від регіону, сезону та часу доби. В основному їдять фрукти і листя, насіння, пагони, бруньки, коріння та бульби рослин. В засушливу пору року можуть споживати кору, смолу та лишайники. Окрім рослинної їжі павіани вживають пташині яйця та дрібних тварин таких як: рептилії, ящірки, пташки і навіть дрібні ссавці. На полювання павіани виходять дуже рідко. Випадки споживання м’яса це найчастіше випадкові знахідки підходящої здобичі. Мешкаючи поряд з поселеннями людей, можуть харчуватися на звалищах та на сільськогосподарських ділянках.

Для зграї павіанів характерною є тісна взаємодія. Об’єднавшись, павіани можуть прогнати такого великого хижака, як гепард.