Опис тваринного світу Києва

Опис тваринного світу Києва

Зоологи, які вивчають тваринний світ Києва, вважають, що тут мешкають кілька тисяч видів тварин. Точну цифру назвати важко, тому що тварини активно пересуваються: одні тварини живуть в місті постійно, інші заходять на деякий час і йдуть геть. До того ж, дослідження тривають постійно і щороку вчені відкривають в природі щось нове.

За даними 2020 року у столиці живуть:

48 видів ссавців (наприклад, їжак, кріт, білка, соня, різноманітні гризуни);

110 видів птахів (від найменшої мухоловки до найбільшого канюка);

6 видів плазунів (вуж звичайний, черепаха болотяна та 4 види ящірок);

52 види риб (наприклад, щука, сом, плітка, лящ, 15 видів бичків, окунь, судак, інші);

Кілька тисяч видів безхребетних (жуки, метелики, бабки, богомоли, коники, джмелі та бджоли, а також губки, молюски і різноманітні ракоподібні).

Серед цих кількох тисяч видів тварин існує 42 особливо рідкісних види, котрим загрожує зникнення. Їх занесено до Червоної книги України.

На особливу увагу та охорону заслуговують кажани. Це єдиний ряд ссавців, якому загрожує зникнення в Європі. Тому всі види кажанів належать до видів, що підлягають особливій охороні. У Києві живе 10 видів кажанів, занесених до Червоної книги: мала вечірниця, ставкова нічниця, середземноморський нетопир.

У межах Києва гніздиться понад 110 видів птахів. Варто зазначити, що практично всі види потребують особливої охорони. На центральних вулицях нашої столиці можна почути спів рідкісних птахів: великої синиці, чорного дрозда, горихвістки-чорнушки, сірої мухоловки, шпака, зяблика й зеленяка, а білу плиску можливо побачити на тротуарах Хрещатика. На горищах будівель гніздиться невеличкий сокіл – боривітер; часто зустрічається значний за розміром хижак — канюк звичайний. У міських парках столиці стали звичайними чикотень, блакитна синиця, мухоловка строката; в пущах можна зустріти гнізда славок і вівчариків, а в зимовий період і сов. Найулюбленішим пернатим мешканцем наших парків по праву вважається соловей, проте його кількість за останні 30 років зменшилась. Особливий інтерес викликають добре помітні навколоводні та водоплавні птахи: мартин озерний, крячок річковий, очеретянки велика і ставкова, курочка водяна, лиска, крижень та шугайчик. Подекуди в передмістях Києва (Троєщина та Конча-Заспа) ще є гнізда білого лелеки.