Олень благородний

Олень благородний

Олень благородний

Red deer

Клас: Ссавці (Mammalia)  

Ряд: Оленеподібні (Artiodactyla)

Родина: Оленеві (Cervidae)

Рід: Олень (Cervus)

Вид: Cervus elaphus

Олень благородний – найбільший представник свого роду. Самці більші за самиць і мають великі гіллясті роги, маса яких може перевищувати 15 кг. Щороку, на початку лютого, самці скидають роги, які повністю відростають до серпня.

Олень благородний  – соціальна тварина, в стаді дотримуються жорсткої ієрархії. В період розмноження самці конкурують за гареми самок. Після завершення сезону спарювання самки і молоді самці живуть окремими групами від зрілих самців. Статус самця в групі залежить від віку та визначається розміром рогів. В групах самок теж існує ієрархія, причому статус матері поширюється і на її маля. Малюки самок, що мають високий ранг, мають кращий доступ до кормових ресурсів.

В Україні дозволено полювання на благородного оленя. Втім, виключно за ліцензійним дозволом. Браконьєрство завдає значної шкоди популяції. Втім, з 2002 року спостерігається збільшення кількості цих тварин (після різкого падіння в 1999).

Природоохоронний статус в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (Red List of Threatened Species™) – «Найменша осторога» (Least Concern, LC).