Обстеження горили Тоні

Обстеження горили Тоні

Ці дні були нервовими для всіх нас. Але нарешті ми можемо поділитись добрими новинами!

Наш Тоні, єдина горила в Україні, пройшов комплексне обстеження і добре себе почуває, а в нас з’явились причини для оптимізму. Минулого місяця у Тоні було серйозне загострення хронічної хвороби шлунково-кишкового тракту. Ситуація ускладнювалась віком горили. Адже 46,5 років  ̶  це вже глибока старість для горил. Перші тижні ветеринари Київського зоопарку робили все, аби настало полегшення. Потім Тоні стабілізували та підготували до серйозного обстеження. Для цього наші давні колеги з Інституту ветеринарії дикої природи та зоопарків ім. Лейбніца підготували план дій, який узгодили з кураторами Племінної книги горил і фахівцями з людиноподібних мавп Європейської асоціації зоопарків та акваріумів. Керувати процесом приїхав лікар ветеринарної медицини Інституту ім. Лейбніца Марк Голькель, який вже робив ветеринарний огляд Тоні кілька років тому.

Разом із фахівцями Київського зоопарку та досвідченими українськими ветеринарами Тоні зробили рентген, ультразвукове дослідження, ендоскопію, гастроскопію, колоноскопію, перевірили стан суглобів, взяли величезну кількість проб для аналізів. Процес робили дуже м’яко, а працювали швидко.

Тоні добре переніс наркоз і навіть, здається, з розумінням поставився до всього процесу. Не ображався і одразу почав вимагати обід, як тільки прокинувся. Тепер відбувається аналіз отриманих результатів, а ми можемо зробити попередні висновки: не виявлено жодних видимих критичних змін і діагнозів, які поставили б життя Тоні під загрозу. В той же час обстеження показало багато вікових змін, які можуть ускладнитись в будь-який час і призвести до появи больових відчуттів.

Вік не зупинити, але можна сповільнити його вплив. Ветеринари розроблять окрему програму профілактики та підтримки, враховуючи нові дані обстежень. Аби Тоні прожив ті роки, що йому відведено природою, з високою якістю життя. Адже саме благополуччя тварин і є пріоритетом для сучасних зоопарків.

Ми дякуємо нашим європейським та українським колегам, адміністрації Києва, комунальній службі КАРС «Київська служба порятунку» та всім фахівцям, чий професіоналізм і компетентна робота дали можливість врятувати найяскравішу особистість Київського зоопарку.