НОСУХА ЗВИЧАЙНА

НОСУХА ЗВИЧАЙНА

НОСУХА ЗВИЧАЙНА

 

BROWN-NOSED COATI 

 

Клас – Ссавці (Mammalia)

Ряд – Хижі (Carnivora)

Родина – Єнотові (Ракунові) (Procyonidae)

Рід – Носуха (Nasua)

Вид – Nasua nasua

 

Цей вид широко поширений у Південній Америці, починаючи від Колумбії та Венесуели на півночі до Уругваю та північної частини Аргентини на півдні. Мешкають у лісових районах, населяють регіони з висотою до 2500 м над рівнем моря.

Дорослі особини мають розмір від 40 до 70 см від голови до основи хвоста, при цьому хвіст додає до їх довжини ще 30-70 см. Ці тварини мають висоту у плечах близько 30 см і важать від 3 до 6 кг. Носухи мають міцні кігті і передні кінцівки, щоб лазити і викопувати їжу. Шерсть темно – коричнева, сіра або рижуватого кольору. Голова вузька, ніс злегка задертий вгору і витягнутий, і дуже гнучкий, що дозволяє  носухам шукати їжу під листяною підстилкою.

Самки та молодняк живуть групою, дорослі самці одиночні. Носухи більшу частину дня проводять у пошуках їжі на землі, а сплять та будують житла на деревах. Самки народжують від 2 до 7 дитинчат, вагітність триває 2-2,5 місяці.

Носухи  всеїдні, основа раціону фрукти та безхребетні, також їдять яйця, личинки, скорпіонів, багатоніжок, павуків, мурах, термітів, ящірок, дрібних ссавців, гризунів та мертві рештки.

 

Що загрожує носухам?

  • деградація природних середовищ існування через вирубку лісів;
  • полювання місцевим населенням задля отримання м’яса 

Цей вид включений до додатку III Конвенції CITES (Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення).