Всесвітні дні води та лісів

 

21.03.2021

Всесвітні дні води та лісів
21 та 22 березня ми відзначаємо Всесвітні дні води та лісів, щоб згадати про їх цінність та необхідність збереження.
Неможливо уявити собі дику природу без води та лісу, адже ліси є легенями нашої планети, а вода – основою життя.
Ліси є наземною екосистемою, де рослини, тварини, грунти і мікроорганізми тісно пов’язані між собою. Ліси займають близько 30 % суші Землі, а у нашій країні – близько 16% території. Вони вражають своєю різноманітністю: від тропічних дощових лісів біля екватору  до тайгових лісів навколо полюсів,  від хвойних лісів на Поліссі та у високогір’ї Карпат, до мішаних та широколистяних лісів центральної України.
В українських лісах живуть кабани, олені, ведмеді, зубри, лісові коти. Річки та озера є домівкою для гусей, качок, лебедів, казарок, різноманітних риб та черепах.   Всіх цих тварин Ви можете зараз побачити у Київському зоопарку.
Крім того, в нашій зооколекції представлені лісові  та навколоводні мешканці з різних куточків земної кулі. Амурський тигр з тайги, єнот з північноамериканських лісів,  бурий ведмідь з гірських лісів Киргизстану та сотні інших чотирилапих, пернатих та лускатих створінь. Крім тварин зооколекції, на території Зоопарку постійно мешкають дикі тварини – білки, синиці, сойки, дрозди, галки, граки, омелюхи.
У наших вольєрах створені умови, наближені до природних – з грунтом, деревами, водоймами, пеньками та купами хмизу. Тому тварини поводяться природньо, і вам може знадобитися час, щоб розгледіти їх серед кущів. Справжніми експертами з маскування є наші європейські рисі, адже особливе забарвлення хутра робить їх непомітними на фоні листя і дерев.
Завітайте до Зоопарку, щоб познайомитись з лісовими та навколоводними тваринами!


Повернення до списку