ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ НЕ МІНЯЄ ПРОФЕСІЮ

 

02.06.2018

ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ НЕ МІНЯЄ ПРОФЕСІЮ

1 червня у КиївЗоо традиційно відмітили Міжнародний день захисту дітей. Та окрім цього ми відзначаємо ще й великий ювілей одного з найбільш шанованих співробітників зоопарку. Першого червня провідному інженеру енергетики ІВАНУ ВАСИЛЬОВИЧУ ПРИТИЦІ виповнюється вісімдесят п’ять років! Втім, сам ювіляр, своїм поважним віком не особливо й переймається. І просто у день народження, як уже більше чверті століття, звично, не поспішаючи, крокує алеями зоопарку до свого кабінету. У нього складне і велике господарство, яке вимагає уваги та контролю.

- Іване Васильовичу, що змушує вас щоранку поспішати на роботу, замість того щоб насолоджуватися заслуженим відпочинком

- ... Двома словами й не опишеш… Це як торований шлях. От пішов та йду, йду, йду, і вже не помічаю, скільки часу пройшло ... І відпочивати зовсім не хочеться.

Знаєте, до зоопарку я пропрацював двадцять дев'ять років на військовому заводі «Дніпро». Але там, щойно приходив додому, тут же про роботу забував. А от у зоопарку все не так. Якщо три дні вихідних випадає, я собі просто місця не знаходжу. Іноді прокидаюся вночі, думаю про роботу, їду в метро думаю про роботу ... Що б у мене не трапилося, завжди на першому місці - робота, робота, робота ...

- Чому?

- Тому що зоопарк - це зовсім інший світ та відповідальність. Тому що це не верстати і не конвеєр. А сотні живих істот, які вимагають постійного, цілодобового та щоденного догляду. Без свят і вихідних. Постійної турботи. Тому що сотні наших вихованців повністю залежать від нас. Від того, як ми їх годуємо, як забезпечуємо їх природній режим. Особливо в осінньо-зимовий період. І тут дуже багато залежить від безперебійної та чіткої роботи енергетичного сектора. Адже без електрики зоопарк просто не зможе існувати. Це енергія життя нашого великого організму. А ні слону, ні бегемоту, ні папузі, ні нашому улюбленцю - горилі Тоніку не поясниш, що полетіли пробки або вибило запобіжники ... Ось тому, напевно, і таке ставлення до роботи ... надскладне і непросте у мене господарство ... Хоча такий неспокій і надвідповідальність мене ніколи і не засмучували ... Немає коли!

- Як змінився зоопарк за час вашої роботи? Як-не-як, це більше чверті століття ...

- Так, за двадцять шість років зоопарк змінився. Але особливо міняється саме зараз! Тому що повним ходом йде глобальна реконструкція. А оскільки я відповідаю за все енергопостачання зоопарку, то перебуваю на передньому краї. Адже ніхто краще за мене не знає енергетичну сторону. Я ж з 1992 року кожен день веду облікові записи. А це дуже серйозна база даних. Тому мені з ранку до вечора дзвонять, радяться. У тому числі і в суботу, і в неділю. Тільки якесь питання - відразу до Івана Васильовича. Ну, а до кого ж ще? Я ж старожил. Та, і за ці роки зоопарк мені став зовсім рідним, другою домівкою ...

- У зв'язку з реконструкцією зоопарку роботи додалося?

- Ой, звичайно багато роботи ... Постійно вносяться коректування в креслення, в плани з реконструкції. Бувають, зрозуміло, і накладки. Не можуть знайти стару мережу або розрили траншею, порвали кабель ... А нам продовжувати забезпечувати безперебійне живлення.

- Іване Васильовичу, а якби вам зараз запропонували стати директором великого заводу або міністром, погодилися б?

- Звичайно, ні. Навіщо мені міняти професію. Кожна людина повинна бути на тому місці, де він приносить якомога більше користі. Де його досвід і знання повністю затребувані.

- А яким би ви хотіли бачити зоопарк, ну, скажімо, на ваш 100-річний ювілей?

- Тобто, років через п'ятнадцять? Я думаю, Київський зоопарк буде світлим, легким, сучасним ... Без грат і решіток ... Як це передбачено проектом реконструкції. І з безліччю цікавих вихованців. Це буде найулюбленіше місце відпочинку і дітей, і дорослих, які будуть спеціально приїжджати до нас з усієї України ... Але знаю, що ми побачимо новий зоопарк набагато раніше, ніж мені виповниться сто років ... Тож зоопарк після реконструкції я побачу, перебуваючи на роботі. І, повірте, дуже приємно відчувати, що в цьому новому, перетвореному зоопарку буде частина і моєї праці ...


Інтерв'ю підготувала: Олена Райман


Повернення до списку