Всесвітній день дикої природи

 

03.03.2016

Всесвітній день дикої природи
Сьогодні відзначають Всесвітній день дикої природи. Його було затверджено у кінці 2013 року на Генеральній Асамблеї ООН. Члени Асамблеї підкреслили цінність для людства дикої природи та усіх її мешканців. Цей день вибрали не випадково, оскільки 3 березня 1973 року було прийнято Конвенцію, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами флори і фауни (СІТЕС). Учасниками Конвенції є 180 держав, серед яких і Україна.
Цей день повинен нагадати про необхідність збереження дикої природи та видів тварин і рослин, активізувати боротьбу проти її знищення, привернути увагу до браконьєрства.

Значна роль у збереженні диких тварин належить зоопаркам. У цих установах створюються популяції зникаючих видів здатних до розмноження. Багато зоопарків ведуть роботи по реінтродукції тварин у дику природу. Без них деякі види вже зникли б.

Київський зоопарк, як природоохоронна та наукова установа, щодня бере участь у збереженні видів дикої фауни. У колекції зоопарку близько 2,5 тисяч особин диких тварин. З 330 видів колекції 34 занесені до Червоної книги України. Серед них: зубр, рись, бурий ведмідь, орлан-білохвіст, беркут, орел-могильник, гриф чорний, степовий та сірий журавлі, чорний лелека, пугач, саламандра вогняна тощо. Більше 200 видів колекції занесені до Міжнародної Червоної книги, зокрема: зниклий у дикій природі орикс шаблерогий, зникаючі білий носоріг та горила рівнинна, рідкісні індійський слон, шимпанзе, гібони, жаби-помідори та мантели, казуар шоломоголовий, пелікан кучерявий, японський та даурський журавлі. Працівники зоопарку створюють необхідні умови для успішного розмноження червонокнижних тварин у неволі.

Повернення до списку