Наукова робота Київського зоопарку

 

22.05.2017

Київський зоопарк є Кандидатом у постійні члени Європейської асоціації зоопарків та акваріумів. Згідно Стратегічного Плана ЄАЗА 2017-2020 зоологічні парки мають стати осередками природоохоронної діяльності та збереження біорізноманіття. А для цього важливо розвивати наукові дослідження як в дикій природі так і в умовах неволі з метою застосувати ці знання в майбутньому для глобального збереження видів та середовища їх існування. Тож ми активізуємо нашу наукову роботу у цих двох напрямах.

Робота нашого Відділу наукових досліджень це насамперед:

-          Дослідження поведінки тварин нашого зоопарку, щоб краще розуміти їхні потреби і розробка методик збагачення середовища.

-          Програма Дослідження популяції коней Пржевальського та великих хижаків в зоні відчуження ЧАЕС. Дослідження з 2003 по 2015 виконувала к.б.н. М. Шквиря в якості співробітника Академії наук України, а з 2015 року вже в рамках Програми досліджень Київського зоопарку в співробітництві з Чорнобильським Екоцентром.

-          Паразитологічні дослідження у співпраці з нашим Ветеринарним Відділом та Академією наук України

-          Створення мап поширення рідкісних видів у складі експертної групи Міжнародної Червоної Книги.

-          Участь у проекті з дослідження бурого ведмедя в Європі

-          І звичайно, ведення бази ZIMS – унікальної всесвітньої бази даних, що дає можливість прозоро розвивати міжнародну наукову та племінну роботу.

І ще багато всього цікавого :) Ми обов’язково будемо розповідати про це!


Повернення до списку