Люди, не робіть тваринам ведмежих послуг!

 

28.07.2015

Люди, не робіть тваринам ведмежих послуг!
Черговий дзвінок до нашої вет.клініки: «Я зловив пташеня сойки, зараз вам його привезу!»
Звертаюсь до всіх рятівників: будь ласка, не намагайтесь переселити тваринний світ Полісся до Київського зоопарку!

У нашій природі триває сезон вигодовування та навчання малечі. Лисенята та вовченята виходять з нори, пташенята злітають з гнізда. Але все це відбувається під наглядом батьків. І не всякі батьки кидатимуться на вас, якщо ви намагаєтесь зловити їх маля. Більшість спостерігатиме з хащів і чекатиме, поки ви підете.

Отже, якщо ви побачили молодого непораненого птаха, не намагайтесь його зігріти, нагодувати та врятувати в себе вдома. Залиште його там, де він є, де його залишили батьки.
Якщо натрапили на маленьке непоранене лисеня або вовченя – без зайвого шуму відійдіть геть. Інакше ви тільки заподієте йому шкоду. Ще тихіше і швидше залиште місце, де натрапили на ведмежа. За цим малим пустуном невдовзі прибіжить розлючена мати. Тут вже біду можна накликати на себе.
Нажаль, з кожним роком наші менші брати потерпають від нас все більше. Тож, давайте берегти диких пернатих та чотирилапих там, де вони були задовго до нашого приходу - у дикій природі!

Заступник ген. директора Київського зоопарку С. Харьков

На фото: тільки за один тиждень зловили і принесли до нас трьох абсолютно здорових пташенят боривітра (пустельги). Для чого?

Повернення до списку