Арктична лисиця – новий мешканець зоопарку!

 

01.04.2016

Арктична лисиця – новий мешканець зоопарку!
Зустрічайте! Арктична лисиця – новий мешканець зоопарку!

Песець звичайний – полярна лисиця, що живе на Алясці, на півночі Канади і Європи, а також в Гренландії. Існують два типи забарвлення – біла та блакитна. Взимку песці «білої» кольорової форми білосніжні, а «блакитної» мають відповідний відтінок. Перший тип живе в тундрі, а другий на узбережжі. При цьому літнє хутро арктичних лисиць вдвічі рідше за зимове і варіює від сірого до сіро-коричневого залежно від типу забарвлення. Вуха, хвіст та лапи в песця значно коротші, ніж у видів лисиць, що живуть в теплих широтах. Це ілюстрація так званого екогеографічного правила Аллена: «у споріднених формах теплокровних тварин ті частини тіла, що виступають, у холодному кліматі є коротшими, аніж в аналогічних видів у теплому. Завдяки цьому тварини, що мешкають у холодних природних умовах, набувають меншої питомої поверхні тіла і, як наслідок, менше втрачають тепла».

Так, найменші (відносно довжини тіла) вуха та ніс у цій родині у блакитного песця, що мешкає в Арктиці, а найбільші — у лисиці фенека, що мешкає в пустелях Північної Африки.

Взимку песці під час буранів риють тимчасові сховища прямо у снігу і перечікують непогоду. В місцях, де люди не живуть постійно і не полюють на арктичних лисиць, ці тварини надзвичайно допитливі і довірливі. Цим і користуються фотографи-анімалісти, такі, як Сергій Горшков, роблячи чудові знімки. Спробуйте перевершити їх, завітавши до Київського зоопарку і познайомившись з цим видом.

Автор тексту М. Шквиря, к.б.н., науковий співробітник Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАНУ
Фото С. Горшкова

Повернення до списку