Міжнародний День Плазунів

Міжнародний День Плазунів

Сьогодні Міжнародний День Плазунів ???
І хоч багато хто ставиться з острахом до цієї групи тварин, слід розуміти, що рептилії є незамінною частиною живої природи ?. До рептилій відносяться черепахи, крокодили, ящірки та змії. В нашій країні ми можемо зустріти лише одного представника черепах – болотяну черепаху, червоновухі черепахи є інвазійним видом. Також в України водиться близько 12 видів ящірок. Слід зазначити, що з 11 видів змій, яких можна зустріти у нас, лише 3 є отруйними. Смертельно отруйних змій в Україні немає. Втім, якщо укус все-таки трапився, слід негайно звільнити укушену кінцівку від одягу та прикрас, адже на місці укусу утворюється сильний набряк, і якнайшвидше доставити потерпілого в лікарню. Ні в якому разі не можна накладати джгут!

Щоб не приваблювати плазунів до двору, варто скошувати високу траву та не лишати місць, зручних для схованок. Якщо Ви виявили у себе на подвір’ї змію, не намагайтесь її впіймати чи знищити – зверніться до служб порятунку, Вам підкажуть, як правильно діяти.
Під час відпочинку на природі дотримуйтесь правил безпеки, якщо в цій місцевості досить багато отруйних змій – перш ніж облаштувати місце для пікніка, обстежте галявину. Варто одягати щільне взуття з високими халявами – кросівки та кеди змії легко прокушують. Зараз усі плазуни нашого краю готуються до зимівлі, стають кволими і неповороткими. Побачивши будь-якого плазуна в природі – не намагайтесь його спіймати, фотографуйте також – не чіпаючи руками. Бажаємо всім гармонійного спілкування з природою!!!