Мешканці Київзоо

Мешканці Київзоо

На сьогодні колекція тварин Київського зоопарку має понад 300 видів. Це більш ніж 2 тисячі особин!

Звісно, неможливо в одному відео розповісти про всіх, тому поговоримо про тих, хто викликає захоплення і цікавість майже у кожного відвідувача – наших «зірок». Це, звичайно ж, слон, бегемот, леви і жирафи, людиноподібні мавпи, тигри, ведмеді, а також крокодили та змії. Саме цих тварин найчастіше за все очікують побачити в зоопарку. І вони справді вражають! Їх зовнішній вигляд та поведінка цікаві навіть для тих, хто ніколи не захоплювався світом живої природи. Якщо ж дізнатись про них трохи більше, спостерігати за ними стає цікавіше.

Перше, що ви побачите, коли зайдете через новий центральний вхід, унікальну арочну конструкцію одного з найбільших у світі вольєрів для сіамангів. Ці мавпи – одні з наших найближчих «родичів» у тваринному світі. І тепер вони мешкають в умовах, максимально схожих на природні. Важлива особливість цього вольєру – великі живі дерева всередині. До речі, улюблене дерево мавпочок – черешня. Зараз родина складається з Патріка, Тіси та їх дворічного малюка Тедді. У такому великому вольєрі (більше 20 метрів у довжину) сіаманги майстерно демонструють унікальний спосіб пересування – брахіацію. Використовуючи довгі передні кінцівки, сіаманги ніби перелітають з гілки на гілку. В природі один такий стрибок може сягати 10-12 м! Вранці, коли тільки-тільки відкривається зоопарк, на території лунають співи сіамангів, які дійсно заворожують! Кожен самець складає унікальну пісню для своєї обраниці. Відповідаючи взаємністю, самиця повторює «мелодію». Співи цього дуету можуть поширюватись на відстань до 2-3 км.

У великих вольєрах-авіаріях, розміщених на головній алеї, влітку мешкають одні з найрозумніших птахів – калао. За рівнем інтелекту ці родичі птахів-носорогів не поступаються папугам та воронам. Дві пари калао – хвилясті та папуанські – із задоволенням спілкуються з кіперами, можуть навіть гратися з ними, кидаючи вниз підвішені іграшки-годівнички. З цікавості розбирають на друзки все, що можуть розібрати у своєму вольєрі. У них дуже ніжні сімейні стосунки – птахи пригощають одне одного різними смаколиками.

Прайд африканських левів більшу частину року проводить у відкритому вольєрі. Ці, здавалося б, теплолюбиві тварини виходять на вулицю навіть взимку. Сонячним зимовим днем, коли немає сильних морозів (до -50° С), по снігу залюбки прогулюються Геркулес, Крістіна, Вілія та Даша. Народились вони у Калінінградському зоопарку 11 років тому. Найчастіше за все можна побачити левів, які солодко дрімають на своїх улюблених місцях. Адже насправді леви – одни з найбільших соньків тваринного світу, які сплять 18-20 годин на добу. Іноді, особливо на заході сонця, можна почути баский і розкотистий левиний рик. Це Геркулес сповіщає всім про свою присутність і межі своїх володінь. У савані його чути на відстані до 8 км!

Всі знають слона як найбільшу наземну тварину, яка ще й одна з найрозумніших тварин, так само як дельфіни, собаки або мавпи. Слони мають добру пам’ять, вміють впізнавати себе в дзеркалі та використовувати примітивні знаряддя, наприклад, малювати пензликом або проганяти комах гілкою дерева. У Київзоо живе індійський слон Хорас. Індійські слони за розмірами менші африканських і мають менші вуха. Тривалість життя слонів досить довга – біля 70 років. Хорасу зараз 15 років і він вже майже дорослий. Навчений кіперами, Хорас вміє виконувати досить багато команд: відкриває рот і піднімає хобот для огляду зубів, вміє відступати назад і залюбки ставить по черзі ноги для педикюру, який йому роблять за допомогою спеціального інструменту. Одна з найулюбленіших розваг Хораса – хлюпатися у воді. Він із задоволенням приймає душ, плаває і пірнає у басейні. Або качається у калюжах з багнюкою, які сам майструє у вольєрі, викопуючи хоботом пісок під час дощу.

Коли бачиш красуню Лілі, бегемота Київзоо, важко повірити, що за статистикою бегемоти – найнебезпечніші для людей тварини Африки. Ці гіганти більшу частину дня проводять у воді, пірнаючи іноді на 10 хв. Ці велетні дуже граційно рухаються у воді, вони спритні та сильні, і навіть змагаються з великими крокодилами, частіше перемагаючи суперників. Не дивлячись на величезну (до 2 тисяч кг) вагу, на суходолі бегемот не менш грізний противник. Навіть професійний спортсмен-бігун навряд чи зможе втекти від бегемота, який відстоює свою територію і може бігти зі швидкістю 40 км/год. Наша Лілі ще маленька, їй лише 4 роки, а бегемоти живуть аж до 40. Іноді можна побачити, як спритно бегемотик проганяє непрошених гостей сірих воронів, які залітають до її вольєру. А ще Лілі ранком і ввечері демонструє дуже граційні піруети у воді та під час купання видає звуки, за які бегемоти отримали свою другу назву гіпопотам. Переклад цієї назви – річковий кінь. Дійсно, фиркання та ревіння, що видає бегемот, дуже схожі на кінське іржання.

Найвищу тварину нашої планети також можна побачити у Київзоо. Це жирафи Джуто і Джамбо. Зріст дорослого жирафа може перевищувати 5 метрів! І це не єдиний рекорд. Жирафи мають найдовші ноги та шию відносно пропорцій всього тіла, язик до 45 см – найдовший у тваринному світі. Довгі ноги жирафів дозволяють їм робити кроки до 4 м завдовжки і завдати смертельний удар хижаку своїм міцним та великим копитом. Тож навіть леви не нападають на жирафів. Але ці ж самі ноги не дозволяють жирафам лягти або швидко піднятися. Коли тварина опиняється на землі, вона стає вразливою для хижаків, тому жирафам доводиться спати стоячки. Вони так призвичаїлись до цього, що сплять на ходу, і цей сон може тривати лише пів хвилини. За добу тварина спить лише кілька годин і, звичайно, вони таки лягають відпочити дикій природі – приблизно раз за ніч на пів години). У зоопарку, почуваючись у безпеці, Джуто та Джамбо інколи лягають відпочити навіть удень. Тож коли побачите, як відпочивають на зеленій траві наші Джуто та Джамбо, пригадайте, що перше фото сплячого жирафа зроблено не так вже й давно – у 1970 році. До цього часу, як саме спить жираф, для багатьох лишалось таємницею.

У тварин Київзоо ще є багато секретів і дивовижних фактів, про які ми розповідатимемо в наступних випусках.