Мартишка зелена

Мартишка зелена

МАРТИШКА ЗЕЛЕНА

GREEN MONKEY

Chlorocebus aethiops

Клас Ссавці

Ряд Примати

Родина Мартишкові

Рід Зелені Мартишки

У Східній Африці зелені мартишки успішно освоїли дуже різні середовища існування: високогірні поля, ліси, зарослі деревами берега озер і річок, савани, мангрові болота, вологі тропічні ліси. Успішно мешкає поряд з людиною. Порівняно легко переносить зміни кліматичних умов на більш прохолодні.

Мешкають зелені мартишки зграями від 5 до 50 особин. Кожна зграя складається з кількох груп. Склад кожної групи може відрізнятися. Але серед мартишок завжди панує сувора ієрархія. При цьому, дитинчата мають вільні права але, підростаючи,  наслідують ранг батьків.

Це вид не людиноподібних мавп які найбільш генетично подібні до людей. Зелені мартишки мають дуже розвинену звукову комунікацію – вони гарчать, верещать, клацають зубами, щебечуть, муркотять і рохкають. І кожний вид звуків має свою відповідну тональність для різних ситуацій. Вчені навіть відмічають аналогію з людською мовою. Наприклад, різні види хижаків «називаються» різними звуками. А для небезпеки, з якою раніше не стикались, мавпочки «придумують» новий звук.

Також, подібно до всіх інших приматів, зелені мартишки активно використовують міміку і жести для виявлення своїх почуттів  або побажань.

На зелених мартишок активно полює місцеве населення. Причин дві: здобич тварин заради м’яса та охорона власних врожаїв. Завдяки високій здатності адаптуватися до різних умов, зникнення цьому виду на даний час не загрожує.