Лемур варі

Лемур варі

ЛЕМУР ВАРІ

BLACK-AND-WHITE RUFFED LEMUR

Varecia variegate ssp. Variegate

Клас Ссавці

Ряд Примати

Родина Лемурові

Рід Лемури

Всі лемури в дикій природі проживають виключно на о. Мадагаскар та на Коморських островах. Існує близько ста видів лемурів і варі – один з найбільших та найгарніших. Більшість життя варі проводять на деревах. Основа їх раціону – соковиті плоди та листя, тому тварини дуже рідко спускаються на землю щоб напитися. Вони настільки майстерні у пересуванні по гілках дерев, що можуть навіть їсти, висячі вниз головою.

Мешкають лемури варі групами по 5-20 особин. Від інших лемурів їх відрізняють дуже миролюбний і неагресивний характер, і більша кількість дитинчат, яких одночасно може вигодувати самка.

Варі – єдині примати, які не носять весь час дитинчат за собою, а будують для них гніздо з гілок, ліан, листя і власного вичесаного хутра. Новонароджені дитинчата не вміють триматися за маму, тому самка вирушаючи на пошуки їжі, лишає їх у гнізді. А при необхідності – переносить потомство у зубах. Коли малеча підростає, то вже може триматися за хутро на маминому животі.

Для таких невеликих і лагідних створінь у варі несподівано гучний голос. Тварини утворюють справжній «хор» який чутно на відстані до кілометра. Таким чином, лемури позначають свою територію і відлякують чужаків.