Лемур котячий

Лемур котячий

ЛЕМУР КОТЯЧИЙ

RING-TAILED LEMUR

Lemur catta

Клас Ссавці

Ряд Примати

Родина Лемурові

Рід Лемур

Всі лемури в дикій природі проживають виключно на о. Мадагаскар та на Коморських островах. Існує близько ста видів лемурів, і котячий – найвпізнаваніший з них. Таким відомим лемура робить його розкішний смугастий хвіст. Хвіст котячого лемура значно довший за його тіло і може важити 1\3 від ваги тварини. Котячий лемур, на відміну від інших видів, значно менше часу проводить на деревах і часто пересувається по землі. При цьому великий пухнастий хвіст тваринка тримає вертикально. Це робить лемура більш помітним для інших членів групи, яка може налічувати від 20 до 30 особин.

Котячими лемурів назвали не лише за смугастий хвіст. Деякі звуки, які видають тварини, справді дуже схожі на котяче нявкання та муркотіння.

Котячі лемури активні вдень. Харчуються вони фруктами, листям, молодими пагонами, квітами, кактусами, іноді – комахами. Рослинної їжі не завжди буває вдосталь, тому запаси енергії лемури поповнюють під час тривалого відпочинку. Вони залюбки насолоджуються сонячними ваннами – сидячи, підставляють животик теплим проміням. Ця поза, досить незвична для тварин, стала «візитівкою» котячого лемура. Коли погода прохолодна, в момент появи сонця можна спостерігати сеанс колективної «медитації» лемурів які поспішають зігрітися і відпочити.

На сьогодні популяція налічує до 100 тис. особин. Але з оглядом на знищення цих приматів в комерційних цілях та на зникнення місць існування, виду надано статус «Зникаючий» (Endangered, EN).