Лемур білолобий

Лемур білолобий

ЛЕМУР БІЛОЛОБИЙ

WHITE FRONTED LEMUR

Eulemur albifrons

Клас Ссавці

Ряд Примати

Родина Лемурові

Рід Лемур

Всі лемури в дикій природі проживають виключно на о. Мадагаскар та на Коморських островах. Існує близько ста видів лемурів, і білолобий – один з найменш вивчених та маловідомих видів.

Мешкають білолобі лемури постійними групами від 3 до 12 особин. Вага від 2 до 3 кг. Активні як вдень, так і вночі. Більшу частину часу проводять на деревах. Харчуються вони фруктами, листям, молодими пагонами, квітами, кактусами, іноді – комахами.

На відміну від більшості інших лемурів, у білолобих в групі лідерами є самці, а не самки. Самки відрізняються рудуватим відтінком хутра, а самців можна розпізнати за білими або кремовими плямами на голові. Самки народжують одного – двох дитинчат. В неволі можуть жити до 35 років.

Хоча цей вид лемурів більш стійкий до втрат ареалів існування, чисельність білолобих лемурів в природі неухильно зменшується. Основна загроза для існування виду це полювання на нього місцевим населенням.   Регіон, де мешкають ці тварини, постійно піддається активному видобутку  корисних копалин, лісозаготівлі та збільшенню сільськогосподарських угідь. Через нестачу продуктів харчування, місцеві полюють на тварин в першу чергу заради споживання у їжу.