КУЗІМАНЗА ЗВИЧАЙНА

КУЗІМАНЗА ЗВИЧАЙНА

КУЗІМАНЗА ЗВИЧАЙНА

 

COMMON CUSIMANSE

 

Клас – Ссавці (Mammalia)

Ряд – Хижі (Carnivora)

Родина – Мангустові (Herpestidae)

Рід – Кузіманза (Crossarchus)  

Вид – Crossarchus obscurus

 

Кузіманза звичайна – вид, характерний для країн Західної Африки: Гани, Кот -д’Івуару, Ліберії, Сьєрра -Леоне та Гвінеї. Живе в тропічних лісах до висоти 1500 м над рівнем моря, часто зустрічається біля води.

 

Кузіманзи одні з найменших в родині мангустових, мають струнке тіло з короткими лапими і коротким хвостом (від 15 до 21 см), який рівномірно звужується від основи до кінчика. Колір хутра являє собою суміш коричневого, сірого та жовтого кольорів. Вага тварини від 300 до 800 грамів. Довжина тіла від 40 до 56 см. Мають добре розвинений зір та нюх.

 

Живуть групами, дуже соціальні, для спілкування використовують найрізноманітніші звуки: гавкіт, гарчання та свист. Активні в денний час, як правило, не затримуються на одному місці довго і блукають по своїй території. Під час таких переміщень дорослі по черзі носять малюків. Вагітність самки триває 1,5-2 місяці, народжуються від 1-4 малюків. Тривалість життя 4-7 років.

 

Це всеїдні тварини, харчуються комахами, личинками, дрібними плазунами, крабами, плодами та ягодами. Їжу здобувають риттям лісової підстилки та ґрунту, перевертанням каменів та гілок дерев.

 

Місцеве населення часто полює на кузіманз для споживання у їжу.