Крилан нільський

Крилан нільський

EGYPTIAN FRUIT BAT
Rousettus aegyptiacus
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Криланові (Pteropodidae)
Рід: Розетус (Rousettus)
ПОШИРЕННЯ Африка, Близький та Середній Схід
DISTRIBUTION Africa, the Near East, the Middle East
Тривалість життя – 5-10 років
Вага 100– 200 г
ДИТИНЧАТА/CUBS 1-2
Їжа плодоїдний/ frugivorous
Добова активність ніч
Крилан нільський один з найбільших кажанів. Довжиною тварина приблизно 17 см. Шерсть має забарвлення бурого кольору, причому черево забарвлене світліше.
Тривалість життя до 30 років.
Ареал простягається від Єгипту і Аравійського півострова до півдня Туреччини і Кіпру.
Тварини живуть великими колоніями, активні вночі. Цей вид криланів відрізняється тим, що у нього є ехолокація, хоча й досить примітивна, порівняно з кажанами. У денний час укриттям криланам служать печери, куди не проникає сонячне світло і де панує повна темрява.
Харчуються плодами, при цьому більшу частину їх раціону складають незрілі плоди, пошкоджені комахами або грибами. У пошуках їжі тварини за ніч пролітають до 40 км. Улюблена їжа— це інжир, апельсини, фініки, банани і молоде листя ріжкового дерева.
У добуванні фруктів крилани – справжні акробати, використовують для цього крила, ноги, щелепи. Можуть, навіть, зависати в повітрі біля фрукту, що сподобався.
Сезон розмноження триває в природі з червня по вересень. Статева зрілість настає у віці 9 місяців. Період вагітності триває приблизно 115-120 днів. Самка, як правило, народжує одне дитинча в рік, але іноді народжується і двійня. Приблизно шість тижнів самка носить дитинча на собі, не відпускаючи його.