Кінь Пржевальського

Кінь Пржевальського

Кінь Пржевальського

Przewalskis Horse

Клас: Ссавці (Mammalia)

Ряд: Непарнокопитні (Perissodactyla)

Родина: Коневі (Equidae)

Рід: Кінь (Equus)

Вид: Equus przewalskii

 

Кінь Пржевальського – єдиний вид диких коней, що зберігся до наших днів. Але його можна побачити лише в зоопарках та заповідниках. Європейці дізналися про цього коня лише в 1878 році, а вже в 1969 році було отримано дані про останню дику популяцію в Монголії. Вид було збережено завдяки роботі зоопарків, і зараз кілька табунів коней Пржевальського випущені в дику природу в Чорнобильському біосферному заповіднику. Зараз у світі налічується до 2000 особин. Реінтродукованим особинам загрожують не лише хижаки та браконьєри, а й гібридизація з свійськими конями.

Коні Пржевальського не піддаються одомашненню, їх добували мисливці виключно заради м’яса, що, зрештою, і призвело до їх  повного винищення в дикій природі.

Цікаво, що в коней Пржевальського – матріархат, ватажком табуна є найстарша самка. Табуни невеликі: 10-20 особин, складаються із самок і молодняка. Самець зазвичай один і самовіддано захищає табун у разі небезпеки.

Природоохоронний статус в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (Red List of Threatened Species™): «Зникаючий» (Endangered, EN).