Капуцин бурий

Капуцин бурий

КАПУЦИН БУРИЙ

Black-horned Capuchin

Sapajus nigritus

Клас Ссавці

Ряд Примати

Родина Чіпкохвості мавпи

Рід Капуцини

Невеликі (2-3 кг) рухливі мавпи, мешканці тропічних лісів Південної Америки. Бурі капуцини – найкрупніші серед всіх капуцинів і єдині, хто має звичку згортати хвіст в кільце. Активні вдень, більшу частину часу капуцини проводять на деревах, перестрибуючи з гілки на гілку.

Зграя капуцинів складається зазвичай з родинної групи до 20 особин. Очолює її альфа-самець. У родині важливу роль відіграє звукова комунікація, і капуцини вважаються одними з найбалакучіших  приматів. Набір звуків дуже різноманітний – голосні вигуки, гарчання, каркання, трелі, щебетання, свисти та  навіть своєрідне муркотіння.

Їх розвинена «мова» це ознака досить високого інтелекту. В природі капуцини вміють користуватися знаряддями праці, наприклад використовують  каміння щоб розбивати горіхи. Використовують гілки дерев щоб оббивати тверді плоди або зчищають об кору дерев слиз з пійманих квакш. Здатність мавп відколювати камінням шматки кварцитів щоб підживитися мінеральним пилом, змусила вчених засумніватися у тому, чи справді давні скребки це знаряддя давніх людей, а не капуцинів.

Людям здавна відомі їх розумові здібності, тому саме капуцинів приручали як домашніх улюбленців і помічників. Були навіть випадки використання мавп як тварин-асистентів для людей з обмеженими можливостями. Навчений капуцин може приносити господарю необхідні речі, вмикати світло  і побутові прилади.