Кайман крокодиловий

Кайман крокодиловий

SPECTACLED CAIMAN
Caiman crocodilus
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Крокодилоподібні (Crocodilia)
Родина: Алігаторові (Alligatoridae)
Рід: Кайман (Caiman)
ПОШИРЕННЯ Центральна і Південна Америка
DISTRIBUTION Central and South America
Тривалість життя – 30-40 років
Вага 20– 50 кг
КЛАДКА 15-40
Їжа молюски, прісноводні краби, земноводні, риба, дикі свині.
Добова активність ніч

Крокодиловий кайман – досить велика рептилія довжиною до 2, 6 м. Кайман поширений у Центральній та Південній Америці. Його можна зустріти у річках тропічної та субтропічної частин континенту, а також – на деяких островах Карибського моря. Спосіб життя- напівводний, хижак підстерігає здобич у воді. Крокодиловий кайман- один з небагатьох крокодилячих, що здатні перебувати у солоній та солонуватій воді.
Найчастіше тварини зустрічаються у болотах та невеликих річках. Здобич вони очікують, сховавшись під водою і лишаючи над поверхнею ніздрі та очі. Молоді каймани харчуються майже виключно комахам, дорослі- водними равликами, рибою та крабами. Атакують будь- яку здобич, з якою можуть впоратися, аж до диких свиней, яких вони затягують у воду і топлять. Для людини небезпечним є кайман розміром більше одного метра.
Розмножуються каймани протягом всього року, відкладаючи у гнізда з гниючих водоростей 15-30 яєць, які активно охороняють. Тварина може жити до 30-40 років і протягом всього життя ріст не припиняється.