Ігуана чорна

Ігуана чорна

Ігуана чорна
Guerreran Spiny-tailed Iguana
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Родина: Ігуанові (Iguanidae)
Рід: Ctenosaura
Вид: Ctenosaura pectinata

Ігуана чорна є ендеміком Мексики, поширена у західному регіоні країни. Мешкає переважно в сухих широколистяних тропічних лісах, але також може зустрічатися в тернових лісах і рідко зустрічається біля людських поселень.
Довжина тіла самців досягає 1,4 м, самок – до 1 м. Зазвичай бурого або сіро-коричневого забарвлення з жовтуватою черевною поверхнею. По центру спини уних є гребінь з довгими шипами. Маленькі ігуани при народженні часто мають яскраво – зелений колір без візерунків і темніють з віком.
Харчується квітами, листям, плодами рослин, дрібними тваринами, яйцями та членистоногими.
Сезон розмноження триває з січня по березень, під час якого самці змагаються за самок і за територію. Вони гніздяться раз на рік, а розмір кладки сильно варіюється в залежності від регіону і може містити від 10 до 70 яєць. Тривалість життя в середньому до 10 років.
На ігуан чорних активно полюють для вжитку у їжу, для медичних та традиційних цілей, а також заради шкіри для виробництва речей. Другою загрозою для виду є фрагментація та руйнування ареалів існування, внаслідок урбанізації, розвитку сільського господарства та скотарства.