Горила рівнинна
ГОРИЛЛА РІВНИННА
WESTERN GORILLA
Gorilla gorilla
Горили – хоч і найбільші, але дуже миролюбні примати. Вони поділяються на два види: рівнинна та гірська.
Усі горили – вегетаріанці, а основна їжа: фрукти, насіння, листя та невелика кількість комах (до 3% раціону).
У кожної горили унікальні відбитки носа та пальців, за якими їх можна ідентифікувати.
Горили дуже схожі на людину, адже ДНК людини і горили співпадає на 98,3%!
Горили мають надзвичайно розвинений інтелект: у окремих особин IQ може сягати 95 (середні показники IQ для людини – 100).
Завдяки розвиненому інтелекту горили можуть вивчити людську мову жестів, а от спілкуватись словесно їм не дозволяють особливості голосового апарату.
Найвідоміша в світі горила Коко вивчила понад 1.000 слів жестовою мовою та розуміла біля 2.000 слів англійською. Коко розмовляла жестами, вибудовуючи складні речення, висловлювала свої побажання, жартувала та навіть обурювалась і лаялась!
Однією з найвідоміших дослідників горил була Даян Фоссі (1932-1985). Все своє життя вона присвятила вивченню та захисту цих тварин. Даян настільки порозумілася з горилами, що ті навіть прийняли її до своєї родинної групи. Загинула науковиця від рук браконьєрів, захищаючи своїх підопічних. За книгою Даян в Голівуді було знято художній фільм – «Горили в тумані».
У Київському зоопарку поведінку горил на прикладі єдиної в Україні горили Тоні вивчають вихованці Гуртка юних натуралістів. Юні науковці ведуть щоденник спостережень, беруть участь в програмах збагачення середовища горили.
Тоні народився в зоопарку м. Нюрнберг (Німеччина) 8 серпня 1974 року. В рамках європейської програми збереження рідкісних видів тварин у віці 25 років 29 вересня 1999 року Тоні прибув до Київського зоопарку, де на нього очікувала самка Дора, що була трохи старша за нього.З часом, втративши «дружину» Дору, Тоні відмовився прийняти іншу, що нерідко зустрічається у самців горил в природі.
За день Тоні з’їдає більше 8 кг різноманітного корму. Це фрукти, овочі, зелені корми, насіння, горіхи. Полюбляє і такі смаколики, як йогурт, узвар, джем, сухофрукти.
Любить спілкуватись з кіперами, що його доглядають, грає іграшками, папером, ковдрами, залюбки гортає та роздивляється яскраві картинки в журналах. А ввечері просить увімкнути власний телевізор, обираючи фільми про людей та тварин.
Наш Тоні також використовує певні жести: «їсти», «підійти», «дати», «зверни увагу» тощо. Якщо людина йому подобається, може пропонувати якийсь фрукт чи гілочку. А якщо ні – відвертатись, хмуритись і навіть кидатись гілками та різними предметами.