Екзотичні тварини вдома
Екзотичні домашні тварини – рідкісні або незвичайні домашні тварини; тварини, які проживають в домашніх господарствах людей, при цьому дещо незвичайні для утримання або зазвичай вважаються дикими, а не домашніми тваринами.
Як вибрати екзотичну тварину (умови утримання)
Враховуйте ваші побутові умови. Слід проявити особливу обережність, максимально ретельно прорахувати всі «за» і «проти», якщо у вас є маленькі діти. Потенційно небезпечний чи ні ваш майбутній вихованець? Чи можуть діти безпечно з ним контактувати? При найменшому натяку на небезпеку для оточуючих від покупки слід відмовитись. Хто входить до потенційної «групи ризику»? Змії, павуки, деякі види ящірок, великі ссавці – всі вони можуть завдати людині серйозні травми, іноді навіть несумісні з життям.
Здебільшого ці тварини не піддаються дресируванню та навчанню, як наші загальновизнані улюбленці – коти і собаки. Крім того, важливо пам’ятати, що екзотичні тварини можуть бути завезені в країну злочинним шляхом, як контрабанда. Виловлюючи тварин у дикій природі, недобросовісні торговці потім пропонують їх купити, як домашніх улюбленців. А купуючи контрабандну тварину, ви підтримуєте знищення цих тварин у природі.
Якщо ви вирішили привести в сім’ю варана або екзотичного папугу, вирушайте в спеціалізований розплідник або зоомагазин. Документ, який підтверджує законність ввезення екзотичної тварини в країну, називається сертифікат СІТЕС.
Чим годувати, де лікувати хвороби
Приймаючи рішення про покупку будь-якого екзотичного вихованця, обов’язково поцікавтеся в довколишніх ветеринарних клініках про те, яку саме допомогу (в разі чого) вам можуть надати. Ви повинні мати в голові чіткий план дій, що робити, якщо, наприклад, ваш вихованець отримав травму. А ще важливіше розуміти, як швидко нейтралізувати укус вашого улюбленця і де отримати першу допомогу в разі травмування людини екзотичною твариною.
Харчування і утримання в будинку екзотичних тварин також сильно відрізняється від традиційних домашніх улюбленців. Купувати корми для екзотичних гризунів і рептилій необхідно тільки в спеціалізованих магазинах, щоб не наражати на свого вихованця небезпеки.
Що потрібно знати перш ніж завести екзотичного друга?
Перше, що потрібно зробити, це дізнатися максимум інформації про тварину, яку ви збираєтесь купити. Все тому, що є умови, які стереотипно сформувалися в нашому мисленні. Наприклад, купують маленьку черепашку, їм кажуть, що нічого особливо не потрібно: мисочка, лампочка, корм ̶ і вистачить. А насправді виявляється, що вона виросте до 30 сантиметрів, їй потрібен акваріум хоча б на 250 літрів, ультрафіолетова лампа та обігрівач.
Тож перед тим, як завести екзотичну тварину вдома, подумайте:
чи не порушуєте ви природоохоронне законодавство, купуючи екзотичну тварину;
скільки місця в будинку ви готові виділити для тварини (обмежитися хом’яком або ж
купити ігуану);
яке потрібно обладнання та який його бюджет на рік;
який корм;
яка вакцинація;
які витрати на стерилізацію.
І, головне, пам’ятайте, ви купуєте не іграшку, а домашню тварину. Цитуючи Антуана де Сент-Екзюпері: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».