Зоопарк поза вольєрами

Якщо зоопарк розташований за містом, або, як у Київському зоопарку, в ньому є свій дендрарій та зелені зони, там обов’язково зустрічатимуться характерні види тварин і птахів, що живуть просто на території.

Київський зоопарк знаходиться серед міста, проте територія зелена і тут мешкають різні види диких тварин: з Комахоїдних – їжаки та землерийки, з Рукокрилих – кілька видів кажанів, з Мишоподібних гризунів – миші та нориці. А також птахи різних таксономічних груп – ворони, сови, горобці, синиці. Ну і звісно, купа видів безхребетних.

Всі ці види добре пристосувалися до життя в паркових зонах великих міст і належать до так званої урбофауни. Вони стійкі до шумового і світлового забруднення, характерного для мегаполісу, не надто бояться людей. А подекуди навіть вчаться знаходити плюси у такому співіснуванні – кажани оселяються в розвішаних шпаківнях, птахи взимку відвідують годівниці, а білки цікавляться чи немає випадково в людей горіхів у кишенях.

До тварин, що живуть поруч з людиною, необхідно ставитися з повагою, розуміючи, що в сучасному трансформованому середовищі такі місця, як парки та сади є для них оазами серед бетону міст та хайвеїв.

Автор тексту та фото: М. Шквиря, к.б.н., науковий співробітник Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена


Повернення до списку