ДИКОБРАЗ ІНДІЙСЬКИЙ

ДИКОБРАЗ ІНДІЙСЬКИЙ

ДИКОБРАЗ ІНДІЙСЬКИЙ

(ЇЖАТЕЦЬ ІНДІЙСЬКИЙ)

 

INDIAN CRESTED PORCUPINE

 

Клас – Ссавці (Mammalia)

Ряд – Гризуни (Rodentia)

Родина – Їжатцеві (Hystricidae)

Рід – Їжате́ць (Дикобра́з) (Hystrix)  

Вид – Hystrix indica

 

Дикобраз індійський поширений у південно – східній та центральній Азії та в деяких частинах Близького Сходу, включаючи такі країни, як Індія, Непал, Бутан, Бангладеш, Шрі -Ланка, Пакистан, Ізраїль, Іран та Саудівська Аравія. 

Добре пристосовується до різних середовищ, хоча вони зазвичай віддають перевагу скелястим пагорбам, вид також можна зустріти в тропічних та помірних чагарниках, на луках та в лісах. Вони також зустрічаються гімалайських горах, досягаючи висоти 2400 метрів.

 

В середньому довжина тіла від 70 до 90 см, хвоста 8-10 см. Замість шерсті тіло покрите голками різної довжини коричневого або чорного кольору з білими смугами. Найдовші мають від 15 до 30 см, і знаходяться в районі шиї  та плечей. Ці голки дозволяють дикобразу захищатись від хижаків. Має довгі кігті які використовує для риття. Як і всі гризуни, дикобрази мають різці, які постійно ростуть, і це означає, що вони повинні щось гризти щоб стесувати зуби. Вага від 10 до 20 кг.

 

Дикобрази одиночні нічні тварини, мешкають у норах, які самі ж і викопують. Тривалість життя 10-20 років. Самка народжує від 1 до 4 малят. Вагітність триває 3-4 місяці. Тіло малюків при народжені вкрите м’якими короткими голочками. Індійські дикобрази зазвичай моногамні, обидва з батьків знаходяться в норі зі своїм потомством протягом усього року. Харчуються рослинною їжею: коренями, зернами та фруктами. 

 

Місцеве населення часто полює на дикобразів для споживання у їжу.