Двогорбий верблюд

Двогорбий верблюд

Двогорбий верблюд

Bactrian camel

Клас: Ссавці (Mammalia)

Ряд: Непарнокопитні (Artiodactyla)

Родина: Верблюдові (Camelidae)

Рід: Верблюд (Camelus)

Вид: Camelus bactrianus ferus

Двогорбі та одногорбі верблюди походять від спільного предка, добре схрещуються та дають плодюче потомство.

Хоча верблюди асоціюються в основному зі спекотними пустелями, вони також добре адаптовані до суворих зим. Верблюд здатен нести вантаж понад 200 кг протягом 4 днів. І хоча ходять верблюди повільно – зі швидкістю 4-5 км/год, вони здатні швидко бігати зі швидкістю до 65 км/год.

Двогорбі верблюди – одомашенені тварини, яких використовують як домашню худобу в Азії. Популяції диких двогорбих верблюдів (хаптага́й) налічують близько кілька сотень особин, які зустрічаються лише у важкодоступних регіонах Монголії та Китаю, і їх стан збереженості є сумнівним, незважаючи на заходи з охорони. Основною причиною скорочення кількості диких двогорбих верблюдів є освоєння людьми оаз, через що тварини втрачають доступ до води.

Горби верблюда складаються з жиру, який необхідний для виживання в умовах нестачі корму. В горбах верблюда може міститись до 150 кг жиру. Якби така кількість жиру була рівномірно розподілена по тілу, то заважала б тепловіддачі. Крім того, горб знаходиться у найвищій точці спини і захищає внутрішні органи від сонячних променів. Верблюди здатні втрачати до 40% води, для решти теплокровних тварин втрата 20% води є смертельною.

Природоохоронний статус в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (Red List of Threatened Species™): «У критичній небезпеці» (Critically endangered, CR) – для диких популяцій.