ДОСЛІДЖЕННЯ У ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ ЧАЕС. КОНІ ПРЖЕВАЛЬСЬКОГО

ДОСЛІДЖЕННЯ У ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ ЧАЕС. КОНІ ПРЖЕВАЛЬСЬКОГО

Зона відчуження відома всім, як територія найбільшої техногенної катастрофи. Але не можна забувати, що це унікальна природна територія. Тут екокоридор між країнами, тут величезний лісовий масив в центрі Європи, тут тягнуться болота, мешкають рідкісні види тварин. Фахівці Київського зоопарка досліджують фауну разом з науковцями Чорнобильського радіоекологічного біосферного заповідника. Ви знаєте, що тут живе єдина повністю дика популяція коня Пржевальського? Скільки їх, як вони живуть, де ходять, від чого гинуть і скільки народжують, як призвичаїлись до покинутих людиною територій? Все це досліджують в рамках Програми з вивчення популяції коня Пржевальського Київського зоологічного парку вже кілька років. Для цього вішають фото пастки, запускають дрон, шукають сліди. Ми оцінили чисельність у понад 100 особин, картуємо місця перебування і ведемо протоколи спостережень за поведінкою. А ще проводимо лабораторні дослідження зразків.

Марина Шквиря, начальник відділу наукової роботи:

« Найдивовижніше те, що дикий кінь – тварина відкритого простору, активно використовує покинуті населені пункти та будівлі, а ще проводить все більше часу в закритих лісових масивах. Так, на наших очах змінюється поведінка. В останні кілька років завдяки співробітництву з білоруськими колегами ми дізнались про те, що коні закріпились і в білоруській частині зони. Тож тепер вид живе на дві країни».

Кирило Трантін, директор зоопарку:

«Такі дослідження дикої природи завжди є прерогативою заповідників та зоопарків у всьому світі. Адже це дає можливість працювати і в полі, і в лабораторії. А дані, отримані під час такої роботи надзвичайно важливі, як для охорони природи України, так і для розуміння потреб утримання тварин в зоопарках. Ми є кандидатом в члени Європейської асоціації зоопарків і акваріумів і наукова природоохоронна робота є обов’язковою частиною стратегії розвитку сучасного зоопарку». Звичайно, коні – не єдиний об’єкт наших досліджень. Наступного разу ми розповімо про хижаків зони відчуження .

Фото Д. Вишневського (Чорнобильський радіоекологічний біосферний заповідник) та Київзоо