Діяльність Київзоо

Діяльність Київзоо

Київський зоологічний парк загальнодержавного значення у 2017 році отримав статус Кандидата в члени Європейської Асоціації зоопарків і акваріумів (ЄАЗА) та є членом в Євразійської асоціації зоопарків і акваріумів (ЄАРАЗА). За 2018 рік Київський зоопарк успішно пройшов дві перевірки куратором від ЄАЗА і надалі продовжує розвивати зоологічну колекцію, розбудовувати зоопарк згідно плану реконструкції і провадити культурно-просвітницьку і рекреаційну активність для киян та гостей міста.

Триває робота згідно плану першої черги реконструкції. За 2018 рік успішно відбулись основні етапи реконструкції експозиції «Озера» для водоплавних птахів та активно будується новий комплекс павільйонів для приматів.

Створено нові експозиції – журавлів, капських білок, кузіманз, мунтжаків, риб Дніпра та інших. Розширено вольєр слона. Розроблено та впроваджено великий масив покращень в інтер’єрі вольєрів різних видів в рамках програми збагачення середовища. Оновлено інтерактивний етикетаж для залучення відвідувачів до екологічно свідомого способу життя. Просвіта спрямована на те, щоб в доступній та цікавій формі пояснити людям, як кожний може допомагати природі – сортувати сміття, берегти воду, охороняти тварин і рослин.

На території зоопарку організовуються різноманітні заходи для відвідувачів – такі, як День жирафа, День ветеринара, День рисі для ознайомлення з роботою зоопарку та ідеями збереження біорізноманіття. А також свята та акції з залученням громадських, молодіжних, природоохоронних і спортивних організацій. Працює безкоштовний гурток юних натуралістів і унікальна Програма зооуроків для учнів шкіл. Для дітей з особливими потребами та таких, що потребують уваги, працює тифлозоологічний проект «Зоопарк на дотик» і здійснюються виїзні акції до лікарень.

Зоопарк розвиває наукові дослідження. Роботи наших фахівців публікуються в міжнародних рейтингових виданнях. Науковці та ветеринари зоопарку залучені до проектів збереження рідкісних видів IUCN. Започатковано амбітну програму з випуску в природу чорного лелеки, тривають дослідження диких коней в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику. Зоопарк активно долучається до міжнародних програм збереження видів ЄАЗА. Київський зоопарк надає ветеринарну і консультаційну допомогу реабілітаційним центрам для диких тварин та службам з надзвичайних ситуацій міста Києва.

Зоопарк приймає участь у різноманітних міжнародних та всеукраїнських конференціях, тренінгах та обмінах досвідом.